UtánpótlásSport
2026. március 19.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Jégkorong

2011-11-13 23:59

Búcsú Bledtől, győzelemmel

Az U20-as férfi válogatott legyőzte Olaszországot a bledi Négy Nemzet Tornáján, ezzel megszerezte a harmadik helyet. Eric Thurston tanítványai kiválóan jégkorongoztak az utolsó találkozón. A tornagyőzelmet a házigazdák szerezték meg, miután legyőzték a franciákat.

eFBé Juniorválogatottunk a decemberi divízió II-es világbajnokságra készül, Donyeckben a házigazda Ukrajna mellett Litvánia, Hollandia, Dél-Korea és Spanyolország lesz majd az ellenfél. Az eseményre kiváló erőfelmérő volt a szlovéniai kiruccanás: Bledben három nap alatt három találkozót játszott az Eric Thurston vezette juniorcsapat. A kanadai mentoredző huszonkét játékosnak szavazott bizalmat olyan együttesek ellen, amelyek mindegyike a magyar válogatottnál jobb csoportban szerepel majd a decemberi vébéken (az olaszok és franciák a divízió I/B-ben, a szlovének az I/A-ban).
A torna harmadik napján, november 12-én, a franciákat megszorongató olasz válogatott ellen már az első játékrészben eldőlt a csata: a fehérvári Farkas Tamás mesterhármasa után az azzurri nem talált magára. A mieinktől még Németh Attila, Géczi Gergely és Dömötör Róbert talált az ellenfél kapujába. Eric Thurston egyik segítője, Fekti Bálint így értékelte a látottakat a jegkorong.blog.hu-nak: „A pénteki kudarc után összeszedték magukat a fiatalok, és végig keményen dolgoztak a győzelemért. Farkasék megmutatták, hogy gyorsan és ügyesen is tudnak játszani, és még egy olasz válogatottal szemben is képesek dominálni.” A tornát végül a szlovén válogatott nyerte, miután a házigazdákat a francia válogatott sem tudta megállítani a döntőnek minősülő mérkőzésen. Az első két napon gólgazdag galloktól ezúttal csak egy találatra telt Berthon révén.

Négy Nemzet Torna, U20-as felkészülési mérkőzéssorozat Szlovénia, Bled, 3. nap Magyarország–Olaszország 6-3; Szlovénia­–Franciaország 3-1 A torna végeredménye: 1. Szlovénia 9 pont, 2. Franciaország 5, 3. Magyarország 5, 4. Olaszország 1.

Az ifjúsági válogatott Szongoth Kristóf vezetésével a franciaországi Méribelben meccselt háromszor is a gallokkal. A csütörtöki találkozón 5-4-re, pénteken és szombaton egyaránt 3-1-re a francia U18-as csapat nyert. Előbbi mérkőzésen a miskolci Ritó László, utóbbin a fehérvári Kocsis Ferenc volt eredményes. Szongoth Kristóf a szombati találkozót így értékelte a szövetség honlapján:
„Más 3-1-es vereség volt ez, mint a pénteki. A két csapaton látszott, hogy három napja egyfolytában játszik, kicsit lassabb volt a játék, de nagy tempójú találkozó volt ez is. Álmosan kezdtünk, viszont fel tudtunk pörögni, és bár az első két harmad után háromgólos hátrányban voltunk, az utolsó játékrészben annyi energiát mozgósítottak a játékosok, hogy az minket is meglepett. Ekkor igazi helyzet csak előttünk adódott, több gólt lőhettünk volna, de csak egyszer találtunk a hálóba, Vincze passzából Kocsis révén. A három meccs kiválóan szolgálta a felkészülésünket. Nagyon hasznos tapasztalatokat szereztünk, és büszkén jöhettünk le mindannyiszor a jégről. Jó és fontos túra volt, ilyen ellenféllel érdemes játszani, mert így látszik, hogy augusztus óta jelentős a fejlődés a játékunkban.”