UtánpótlásSport
2026. március 18.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Vízilabda

2012-02-19 14:01

UVSE: címvédés!

A Vízvári Györgyről elnevezett serdülő kupát az UVSE I. csapata nyerte, miután a fináléban 9-7-re legyőzte a ZF-Egert. A Heves megyeiek közül került ki a gólkirály: Zalánki Gergő 19 találattal fejezte be a sorozatot. A bronzérmes a Vasas lett, a bajnokságban jelenleg a 4. helyen álló BVSC fiataljai a kupában is negyedikek lettek.

eFBé Három negyedbe telt, mire a Vasas még tapasztalatlanabb fiataljai magukra találtak a ZF-Eger elleni elődöntőben, ám a hevesiek ekkor már 10-2-re vezettek. Az utolsó játékrészben Szatmári Kristóf vezérletével elkezdték termelni a gólokat a piros-kékek, a 12-8 azonban csak tisztes helytállást ért, döntőt nem. Benczur Márton tanítványainak a bajnokságban mutatott játékát kellett átmentenie február 18-ára: az UVSE I. csapata a honi pontvadászatban még nem veszített egyetlen pontot sem. A BVSC  helyzete tehát nem ígérkezett könnyűnek, Derekas Szilárd tanítványai viszont edzőjük nevéhez méltóan küzdöttek. Az újpestieknek háromgólosnál nagyobb előnyt nem sikerült kiharcolni − ezt a harmadik negyed derekára érték el először (5-2) és meg is őrizték a meccs végéig (9-6).
A döntőbe tehát az Eger és az UVSE került, és a két csapat játékosai már annak tudatában ugorhattak a Hajós Alfréd sportuszoda fedett medencéjébe, hogy a dobogón majd a Vasas serdülői állnak melléjük. A piros-kékek egy félperces rövid szakasz kivételével végig vezettek a BVSC ellen. A fináléban rendkívül szoros első negyed (3-2) után két ellentétes következett: a másodikat az UVSE, a harmadikat az Eger hozta kapott gól nélkül. Az újpestiek úgy nyerték 4-0-ra a második negyedet, hogy nem lőttek emberelőnyös gólt. Az Eger Hornyák Olivér sikeres büntetőjével indította a harmadik játékrészt és az egyenlítés is sikerülhetett volna a hevesieknek. Ezt Bineth Olivér hiúsította meg: az utolsó tíz másodpercen belül kétszer is kivédte Kovács Zoltán lövését, így 7-6-os UVSE vezetéssel úsztak a csapatok az utolsó kisszünetre. A záró játékrészben előnye megtartására törekedett Benczur Márton együttese, s ezt sikerrel tette: a lilák megismételték tavalyi elsőségüket. A kupagyőztes edzője így nyilatkozott a klub honlapján: „Gratulálok a csapatnak, nagyon erős ellenfelekkel szemben lettünk elsők! Nagyon jó ez a korosztály, izgalmas bajnoki tavasz következik hat-hét nagyon erős csapat is akad a mezőnyben. Gratulálok ellenfeleinknek is, ma mi voltunk a jobbak, lehet holnap ők lesznek, ezért lehet a '95-ös egy bombaerős válogatott!”

A Vízvári György serdülő kupa végeredménye: 1. UVSE I., 2. ZF-Eger, 3. Vasas SC, 4. BVSC-Zugló, 5. Honvéd Pesterzsébet, 6. Csongrád, 7. Szegedi VPSE, 8. UVSE II., 9. DVSE, 10. Pécs, 11. Szentesi VK, 12. KESI, 13. Csabai Csirkefogók, 14. Szolnok, 15. Kaposvári VK.

A kupahétvége az ifik küzdelmével, a Lemhényi Dezső Kupával folytatódik. Ebben a korosztályban a final four mezőnye csak „final three”, hiszen három garnitúra, a Vasas, a BVSC és a Honvéd ifistái játszanak egymással körmérkőzést. Február 19-én, vasárnap délután az ifi bajnokság élcsapatai közül kettő hiányzik majd: a KSI és az FTC együttese ebben az évben nem indult a sorozatban. .