Nem úgy sikerült női öttusázóinknak a londoni olimpia, ahogy várták. Tóth Adrienn pont a lovaglásban hibázott sokat, amiben a legjobb, így lemaradt a pontszerzésről is: a 20. pozícióban fejezte be a versenyt. Kovács Sarolta az elrontott vívás és lovaglás után már nem tudott a mezőny végéről előrébb kapaszkodni, így a 33. helyen zárt.
K. A. Az utolsó érmeket a női öttusázók között osztották ki a londoni ötkarikás játékok záró napján. Mindkét magyar lányban, Kovács Saroltában és Tóth Adriennben is megvolt minden, ami a jó, akár érmes szerepléshez szükséges, ám ezen a napon valahogy nem tudták kihozni magukból.
A hölgyek, akárcsak szombaton az urak, harminchatan versenyeztek, s elsőként a vívásban mérték össze erejüket. Tóth Adrienn hatalmas lendülettel kezdett: az első kilenc meccsét megnyerte, majd hármat elvesztett, viszont a következő négy asszóját is hozta. A tavalyi Eb-második a harmadik harmadban ismét jó sorozatot produkált, a német Lena Schönebornt is legyőzte. Az utolsó négy meccséből azonban hármat elveszített, így mindössze egyetlen győzelemmel szorult a kereken 1000 pontos Elena Rublevska mögé: 24-11-es mérleggel a második helyen zárt, amiért 976 pontot kapott.
A másik magyar induló, Kovács Sarolta tulajdonképpen végig szenvedett a vívás alatt: az első 15 meccséből csak ötöt nyert meg, majd a következő hat asszóból is csak hármat, így a 30. hely környékén küzdötte végig az első tusát. Kovács 11 győzelemmel és 24 vereséggel holtversenyben a 32. helyen fejezte be a vívást, amivel 664 pontot szerzett.
Ez után következett az úszás, ahol Tóth végig az első helyen tempózott futamában, s éppolyan magabiztosan mozgott a vízben, mint a páston. Végül futamgyőzelemmel, 2:17.32-es idővel fejezte be a második tusát, amellyel az összesítésben az élre állt (2132 pont).
Amennyire rosszul sikerült a vívás, olyannyira jól ment az úszás Kovácsnak: nagyon erősen kezdett, folyamatosan az élen haladt, csak 100 méternél adta kölcsön az első helyet Elodie Clouvelnek. A célba 2:8.11 másodperccel csapott, amely új olimpiai csúcsot ért az öttusa úszószámában. Saci ezzel jelentősen javított pozícióján: a 22. helyre jött föl 1928 ponttal.

A harmadik tusát, a lovaglást bizakodva vártuk, és reménykedhettünk, hogy Sarolta erőt tud meríteni a szenzációs úszásából, s újból az igazi Sacit láthatjuk. A lovaspályán minden hibátlanul is ment, egészen az utolsó előtti akadályig, amikor a magyar sportoló kifutott a 75 másodperces limitidőből, s talán kicsit kapkodva ugrott neki az akadálynak. Lovát, All Rise-t túl közel engedte hozzá, az kicsit megtorpant, de végül átugrotta az akadályt leverve a rudat, s a földre érkezéskor Sarolta kiesett a nyeregből. Az incidens miatt 60 büntetőpontot kapott, de már amúgy sem állt fényesen: az időtúllépés miatt másodpercenként négy hibapont járt neki. A 21 esztendős lány könnyeivel küszködve, de újból felült a lóra, s teljesítette a még hátralévő két akadályt. Végül 420 pontot kapott a bemutatójára, amellyel a 33. helyre esett vissza a kombinált szám előtt.
Tóth Adrienn utolsóként, mosollyal az arcán kezdte meg az általa kedvelt harmadik számot. Ám a világbajnok öttusázó már a pálya elején verőhibákat követett el, s a célig öt rudat vert le lovával, Warrenstown Q-val, így összesen 100 pontot vontak le tőle, amely annyit jelentett, hogy 1100 pontot kapott és az ötödik helyről vághatott neki az utolsó számnak.
A Greenwich Parkban rendezett, lövészettel megszakított futás előtt már nem a dobogós helyezésért, hanem azért szurkolhattunk Tóth Adriennek, hogy összejöjjön a pontszerző hely. A 22 éves magyar kilenc másodperc hátránnyal vágott neki a 3000 méteres távnak. Többször is hibázott az első lövészetben, utána pedig egy ötfős boly végére került, amely jócskán lemaradt az első két helyen haladó brazil Yane Marques és a litván Laura Asadauskaite mögött, így nyolcadikként ért az első 1000 méter végére. A második lövészetben jól teljesített, a hatodik pozícióban hagyta el a lőállást, azonban a futás a várakozásoknak megfelelően nem sikerült jól, többen is megelőzték. Az utolsó lövészettől a 14. pozícióban indult el, de még hátrébb esett, végül pedig a 20. helyen futott át a célvonalon, s ezzel 5084 pontot gyűjtött.
Kovács Sarolta tetemes, 3 perc 25 másodperces hátrányból és a 33. pozícióból indult, amelyen nem sikerült javítania a verseny alatt, 4396 ponttal zárt.
Az olimpia utolsó aranyérmét a litván Laura Asadauskaite nyerte meg hatalmas fölénnyel, olimpiai rekorddal a 22 esztendős brit Samantha Murray és a brazil Yane Marques előtt.

A lányok lógó orral nyilatkoztak a verseny után, de mindkettejükön érződött: tudnak erőt meríteni és tanulni a versenyből.
– Ez volt az első olimpiám, nagyon készültem rá, de egyáltalán nem izgultam – kezdte az értékelést Tóth. – Az első két számmal teljes mértékben elégedett vagyok, a lovaglásban több volt, s a futásban is többet vártam magamtól. Nem vagyok a mezőny legjobb futója, de ennél többre vagyok képes. A mostani szereplésem kijelölte a célt a következő négy évre, hogy miben kell fejlődni.
– Sok rossz érzés van bennem, nagyon jó fizikai állapotban voltam, ez az úszásomon látszott is, de hiába, a technikai számok nem stimmeltek. Ebből le kell vonni a tanulságot, de még van előttem sok verseny – összegzett Sarolta.
Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány így értékelte a fiatal magyarok teljesítményét:
– Saci nagyon jó formában volt, de úgymond belenyúlt a vívásba, s nem tudott kikeveredni belőle, aminek hozzá nem méltó eredmény lett a vége. Utána olimpiai csúcsot úszott, a lovaglásban viszont megint megzavarodott, másodszorra is átugratott egy olyan akadályt, amit nem kellett volna. Adrienn nagyon szépen vívott és úszott, a lovaglásától többet vártunk. Ha az hibátlan, amire ez a ló nyolcvan százalékban alkalmas volt, más motivációval kezdte volna a futást. Így viszont olyan helyre került, hogy felmérte, nincs mit keresnie. Ebben a mezőnyben ezzel a futással nem lehet megélni, itt már atletikus alkatú női versenyzők indulnak.
A szakvezető hozzátette, hogy mindezek ellenére a lányokban megvan a képesség, hogy megerősödve a felnőtt mezőnyben is jó eredményeket érjenek el.