2012-10-02 02:47
Tengerparti sikerek
Magabiztosan nyerte meg a rijekai U16-os atlétikai viadalt a magyar válogatott. Bácskay Zsófia és Halász Bence két-két győzelemmel járult hozzá a sikerhez.
K. D. A serdülőbajnokság után jól állította össze az U16-os válogatott keretét Molnár Ferenc utánpótlás szövetségi kapitány, ugyanis a nemenkénti és az összetett pontversenyt is nagy fölénnyel nyerte a magyar együttes a rijekai ötcsapatos versenyen. A magyarok és a házigazdák mellett a csehek, a szlovákok és a szlovénok mérték össze tudásukat Rijekában. A szakvezető szerint a siker értékét növeli, hogy többen fáradtan versenyeztek a hosszú utazás után, és mivel a szállás távol volt a helyszíntől, az első este a pálya helyett a tengerparton mozgatták át magukat az atléták. A tengerparti sétányon gyakorolta a stafétaátadást a lány 4x100 méteres váltó. Földvári Evelin, Hári Anna, Reizinger Fanni és Sorok Klaudia összecsiszolódása annyira jól sikerült, hogy megnyerték a futamot. A kiírás szerint egy versenyző csak két számban indulhatott, így a nagy esélyes, Bácskay Zsófia a diszkoszvetést ezúttal kihagyta, de súlylökésben és kalapácsvetésben megint megmutatta: kimagaslik a mezőnyből. A 15 éves veszprémi tehetség pár nappal ifjúsági csúcsa után 68,14 méterig jutott a háromkilós kalapáccsal. A serdülő ob-n ennél egy méterrel nagyobb dobott, de ezúttal is kiegyenlítetten teljesített, ugyanis a legrosszabb dobása is 66 méter fölé szállt. Fölényéről mindent elmond, hogy közel 20 méterrel előzte meg a második helyezettet. Németh Eszter bronzérmes lett ebben a számban.
A többi ügyességi számot is uralták a magyarok. Kalapácsvetésben a 14 éves Szentivánszky Péter visszavágott Varga Balázsnak az ob-s vereségért, és 15 centivel legyőzte. A szombathelyi atléta 66,99 méteres dobása egyéni csúcs. Gerelyhajításban Schmölcz Márk győzött másfél méterrel Prima Balázs előtt. Rúdugrásban Barcsay Ákos volt a legjobb, annak köszönhetően, hogy elsőre átvitte a 380-as magasságot.
Távolugrásban is szoros volt a küzdelem, Nagy Csaba Olivér két centivel győzte le horvát riválisát, míg 3000 méteren Zarnóczai Zalán nyert fél perces előnnyel.
A pontversenyben a fiúknál 236 ponttal lett első Magyarország, megelőzve a 196 pontot gyűjtött Csehországot. A leányoknál 201 ponttal győztek a mieink, a második a cseh válogatott lett 194 ponttal.
Eredmények ITT.