Egyéb sportágak

2012-11-26 20:48

Csak röviden!

Nemrég kezdődött, s már véget is ért az idei utánpótlás lábtollszezon. November 15-én a gyermek és serdülő korosztályú játékosok Nyárlőrincen csatáztak a trófeáért. A nagykanizsai Kunics Réka sérülése miatt nem játszott.

Sajó Annamária Négy csapat, nyolcvanöt játékos, három versenyszám: a lábtoll-labdázók zárták rövid, három hónapos szezonjukat. A Nyárlőrincen rendezett gyermek és serdülő viadalon az Újszászi VVSE, a Nagykanizsa ZSE, a Pusztaszer Pisze SE és a Cserszegtomaj SK fiú és lány sportolói csaptak össze páros, hármas és vegyes kategóriában. Az eddigi négy versenyt, a szezont nyitó Újszász Kupát, valamint a gyermek, a serdülő, és az ifjúsági bajnokságot egyaránt az újszászi csapat nyerte, a nagykanizsaiak pedig dupla dinamituknak, a Kunics testvérpárnak köszönhetően a második legeredményesebb egyesületként érkeztek Nyárlőrincre. Gyutacsuk azonban halványabb lánggal pislákolt a záró versenyen, mivel Kunics Réka focizás közben apró balesetet szenvedett. Együttesének így nélküle kellett helytállnia az örök rivális Újszászi VVSE ellen. Eleinte nem sok siker ígérkezett a trónfosztásra... Az újszászi sportolók minden bizonnyal kedvelik egymást, de annyira ők sem tartják elsőnek a csapatkohézió erejét, hogy a gyermekek fiú hármasában ajándékba adják egymásnak az érmet. A versenyszámban ugyanis a Jász-Nagykun-Szolnok megyei település sportolói borították be a dobogót. Nyerő triójuk (Csépány Erik, Molnár Gergő és Kanalas Renátó) ezúttal sem engedett senkit közel a legfényesebb medálhoz, így Juhász Patrik, Kovács Gergő és Kovács Márton 11-6, 11-8-as döntővel a második, míg Becskereki László, Molnár Dániel és Suki József a harmadik helyet szerezte meg. A lányok hármasában feléledt a Pusztaszer PISZE SE: Szabó Luca, Túri Noémi és Varga Gabriella a döntőben 11-9, 11-5-re verte az Ézsiás Fannival, Ézsiás Zsófiával, Kis Csengével és Kenyeres Líviával felálló Újszászi VVSE-t, amely a bronzérmet is elhozta, Csák Vivien, Farkas Lilla és Turza Beatrix hármasának köszönhetően. A fiúk páros számában újfent házi döntőt rendeztek az újszásziak: Kanalas Renátó és Kanálos II. Róbert 11-9, 9-11, 11-6-ra verte a Csépány Erik, Molnár Gergő duót, amely mögött a pusztaszeri Simon Márk és Szabó Gergő, valamint Becskereki László és Molnár Dániel egysége osztozott meg a harmadik helyen. A hölgyek versenyében sem szólt bele más klub az érmek sorsába: az aranyat 11-5, 11-3-as döntővel Csák Vivien és Farkas Lilla nyert a klubtársak, Ézsiás Fanni és Ézsiás Zsófia ellen. A bronzérmen két pusztaszeri egység: Németh Barbara és Varga Gabriella, valamint Szabó Luca, Túri Noémi osztozott. Az egyesített erők számában, a vegyes párosok viadalában Csépány Erik és Turza Beatrix ismét győzelemre vezette az Újszászi VVSE-t a Kanálos II. Róbert, Kenyeres Lívia duó ellen. A pusztaszeri Németh Mátyás, Túri Noémi, valamint az újszászi Becskereki László, Bagyinszki Renáta kettős bronzérmet szerzett. A serdülőknél a Nagykanizsa ZSE is beszállt az érmekért folytatott harcba, mivelgyőztes párosából Kunics Bencét elhozta magával. A hármasok versenyében azonban ő sem boldogult az újszászi Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Kanálos II. Róbert trióval, így változatos: 11-8, 11-8-as döntőben a Balogh Eszter, Bencsik Martin, Kunics hármas alul maradt. A Cserszegtomaj SK azonban ebben a számban iratkozott fel az éremszerzők sorába, a Kovács Bence, Pálfi Dániel, Szeles Ádám, Zsiga András összeállítású csapat bronzérmével. A lányok hármasában az újszászi Hornyák Erzsébet, Szacskó Ágota és Tűri Alexandra 11-8, 11-9-es döntővel győzte le a Németh Barbarával, Stimpel Valériával és Túri Adriennel felálló pusztaszeri csapatot. A különleges nevű játékos, Fülöp Áldása nem hozott áldást az Újszászi VVSE második csapatára: Molnár Biankával és Mucza Szilviával a harmadik helyen zárt. A fiúk párosában a nagykanizsai Bencsik Martin és Kunics Bence 11-9, 9-11, 11-7-es revánsot vett az újszászi Bábosik Ádám, Bérczes Róbert egységen, amely mögött a helyi kollégák alkotta kettősök, a Barta Martin, Zele Richárd és a Kökény Zoltán, Zsákai Milán duó végzett. A lányoknál megismétlődött az újszászi szendvics: Szacskó Ágota és Tűri Alexandra 11-4, 9-11, 11-6-ra múlta felül a pusztaszeri Stimpel Valéria és Túri Adrienn duót. A dobogó legalsó fokát az újszászi Molnár Bianka, Mucza Szilvia és Fülöp Áldáska, Hornyák Erzsébet kettős foglalta el. Ami pedig a vegyes párosokat illeti, Kunics Bence és Balogh Eszter 11-7, 11-5-re verte Bérczes Róbert és Tűri Alexandra duóját, a harmadik helyre azonban ismét két egység: Barta Martin, Hornyák Erzsébet és Bábosik Ádám, Fülöp Áldáska állt fel. Az éremtáblázat élén meggyőző fölénnyel az Újszászi VVSE végzett, hét arany-, hét ezüst- és tizenegy bronzéremmel. A Nagykanizsa ZSE Kunics Réka hiányában csak a serdülő korosztályban gyűjtött érmet: két aranyat és egy ezüstöt. A Pusztaszer PISZE SE egy első, két második és négy harmadik helyezéssel a tabella bronzérmese lett, míg a Cserszegtomaj SK egy bronzéremnek örülhetett. S bár a nyárlőrinci versennyel az utánpótlás sportolóknak véget ért a szezon, szinte mindegyik szakosztályban lesz mikulási, karácsonyi és szilveszteri lábtoll-labdázás.