UtánpótlásSport
2026. március 17.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Jégkorong

2012-11-28 22:48

Hatpontos küzdelem

A Budapest Patriot két hazai mérkőzést nyert a Junoszty Minszk ellen a Jégpalotában. Az MHL nyugati főcsoportjában továbbra is az utolsó előtti helyen áll a Patriot, ám míg az utolsó Junosztytól komoly szakadék választja el, a táblázaton előtte állókra feljött a budapesti csapat.

UP-info Gólgazdag első harmadot láthatott a Jégpalota közönsége november 27-én kedden, a Budapest Patriot–Junoszty Minszk összecsapáson. A Patriot komoly tempót diktált az elején, és egy kapuvasat követően Michal Glemba meg is szerezte a vezetést az 5. percben a budapesti csapatnak. A Minszk azonban kihasználta azt, hogy a hazaiak csapatát sújtó sérüléshullám miatt több fiatalt kellett Igor Tóth vezetőedzőnek a pályára küldenie: a rutin legyőzte a lelkesedést, s tíz perc alatt fordított a Minszk (1-2). Ezt kettős emberhátrány követte a vendégeknél, ami ki is vette az erőt a fehéroroszokból: Matus Kamzik még a harmad vége előtt, épp az emberhátrány lejártakor egyenlített (2-2). A második húsz percben sok volt a kiállítás a hazaiaktól, a 3. gólt szerző Kalinacot ráadásul sportszerűtlen magatartásért 10 percre küldték le a jégről – Kaskar is másodszorra is kihasználhatott egy emberelőnyös szituációt (3-3). A döntés az utolsó harmadra maradt, amelyben ismét a Patriot játszott jobban, de a Junoszty kétgólos hátrányban sem adta fel a küzdelmet. Michal Salka egy nagy roham végén újra megszerezte a vezetést a Patriotnak az 51. percben. A játékvezetők eztán újra izgalmassá tették a meccset: a korongért kinyúló Marko Boraroson átesett egy fehérorosz játékos, amiért érthetetlen módon a hazaiakat büntették. A Junoszty edzője türelmetlen volt: hiába volt még öt perc a meccsből, lehozta kapusát, így hat a négy ellen támadtak a fehéroroszok. A kapkodásnak elhagyott korong, Salka-lefordulás Dolnik-gól lett a vége: a csatár emberhátrányban lőtte a kétgólos Patriot-fórt jelentő találatot az üres kapuba.
A Junoszty nem adta fel: még ugyanezt a fórt kihasználva szépített, izgalmassá téve az utolsó négy percet. Egy újabb magyar kiállítást követően volt is minszki tűzijáték rendesen, de mégsem ettől marad emlékezetes a végjáték, hanem a Junoszty kapusának bravúrjától. Alekszandar Borodulia a remekül játszó Glemba lövését húzta le a hosszú felsőből, úgy, hogy a feje mögött keresztbenyúlva, egy bukfenccel zárta a hihetetlen mozdulatsort. A magyar szurkolók hosszú vastapssal díjazták a nem mindennapi mutatványt. Ennél nagyobb ováció már csak a Patriotnak járt, a budapesti alakulat ha nehezen is, de 5-4-re nyert. A találkozón Nemes Benjámin és Hardi Richárd is játszott, Boraros mögött Vay Ádám volt a cserekapus. A találkozót értékelő szakember pedig az egykori kiváló csehszlovák jégkorongozó, Milan Novy – a Patriot elnöke a klub honlapjának értékelt. „Hatpontos siker volt a mai, le a kalappal a csapat előtt! Új klubként nagyon nehéz dolgunk van ebben a ligában, de biztos vagyok abban, hogy a tanulóévünkben is sikerül bennmaradni. Nagyon örülök, hogy a Patriotnál dolgozhatok, Igor Tóth vezetőedzővel és persze az egész szakmai stábbal sokat beszélgetünk, csakúgy, mint az elemzőkkel és a játékosokkal. Együtt próbáljuk meg kitalálni, hogy mi vezethet eredményre egy-egy mérkőzésen –nálunk nem az elnök, vagy a vezetőedző személyén van a hangsúly, hanem azon, hogy mindannyian együtt, közösen alkotjuk ezt a csapatot!” A szerdai visszavágó előtt Igor Tóth arra figyelmeztetett, hogy az idegenbeli első meccset is a Patriot nyerte, ám a másnapi visszavágóra egészen más Minszk érkezett a jégre. A téli szünet előtti utolsó hazai mérkőzésnek ennek tudatában indultak neki a játékosok, és így nem is lepődtek meg azon, hogy újabb hajtós, kemény összecsapást vívtak. Újra a jégen volt Ondrej Nedved a Patriotban: a 20 esztendős cseh védő közel három hónapot hagyott ki, a Karlovy Vary ellen az első MHL-fordulóban sérült meg. A mérkőzésen mindössze egyetlen találat született, ezt a Patriotból Michal Salka lőtte – ezzel a hőn áhított hat pontot megszerezve sikeresen zárt hazai jégen a budapesti csapat. December 3-4-én az Amurszkije Tyigri otthonába látogat a Patriot: a fiúk a messzi Habarovszkba utaznak a téli szünet előtti utolsó két összecsapásra. A Tigrisek nyitják az MHL nyugati főcsoportjának alsóházát: a 9. helyen álló együttes egy hónapja Budapesten mindkét összecsapást megnyerte.