2014-07-10 19:33

Fent, feljebb, még feljebb

Minden színű éremből jutott egy a magyar úszóválogatottnak a hollandiai Dordrechtben zajló ifjúsági Európa-bajnokságon. A legfényesebbet Juhász Adél szerezte 200 méter pillangón.

reb Szerdán Holoda Péter bronz- és Pap Bianka ezüstérme megadta az alaphangot az ifjúsági válogatottnak Dordrechtben. Az első nap mostoha, rossz időjárása után csütörtökön végre kisütött a nap, azonban az uszodában, a korosztályos Európa-bajnokságon folytatódott a cseppet sem bánt magyar éremeső.
juhasz_adel_petrov
A nap első magyar érdekeltségű fináléjában Novoszáth Melinda állt rajtkőre 400 m gyorson. Egy éve kétszázon már bronzérmes volt, most pedig a hosszabb távon sikerült egyet előrelépnie (4.13,53). Nem sokkal később következett Juhász Adél, aki a magyaroknak mindig kedves számban, 200 m pillangón rajtolt. Fokozatosan zárkózott fel, 150 után a negyedik helyen fordult, ám nagy hajrával mindenkit megelőzve csapott a célba (2:10,93). Hogy minden színű medáliából jusson egy-egy a magyar küldöttségnek, arról Horváth Dávid gondoskodott. Fő számában, 200 m mellen egy éve Poznanban lecsúszott a dobogóról, ám ezúttal megcsípte azt. A német Max Pilgert nem volt esélye befogni, az ezüstérmes orosz Anton Csupovtól csupán két tizeddel maradt el (2:13,27). A krónikához tartozik, hogy Molnár Flóra a hetedik helyen zárt (57,08) a 100 m gyors döntőjében, akárcsak Matyasovszky Dalma (2:17,4) a 200 m hát fináléjában. Ami a péntek délutáni programot illeti: Holoda Péter 100 m gyorson, Kenderesi Tamás 200 m pillangón, Grátz Benjámin és Szabó Norbert pedig 200 m vegyesen biztosította helyét a döntőben. A sportág történetében először integrált ifjúsági Európa-bajnokságot rendeznek, amelyen egyszerre versenyeznek az ép és paraúszók. Pap Bianka a szerdai ezüstérme után ezúttal az ötödik helyen végzett 100 m mellen. Magyar vonatkozású eredmények a csütörtöki döntőkben (a teljes jegyzőkönyvet itt találja). Leányok: 400 m gyors 2. Novoszáth Melinda 4.13,53; 200 m pillangó 1. Juhász Adél 2:10,93; 100 m gyors 7. Molnár Flóra 57,08; 200 m hát: 7. Matyasovszky Dalma 2:17,4. Fiúk: 200 mell 3. Horváth Dávid 2:13,27. Paraúszás 100 m mell: 5. Pap Bianka 1:34,02.