2024. május 4.

2014-07-31 21:12

Szerbvacsora

Első negyedbeli remek teljesítményének is köszönhetően 44-33-ra győzött az U16-os leány kosárlabda-válogatott a debreceni A-divíziós Európa-bajnokság nyitányán.

reb Az előkelő helyen továbbjutásról szövögetett álmok eléréséhez jó rajtra volt szüksége Magyar Gergely szövetségi edző leányválogatottjának a hazai rendezésű A-divíziós U16-os Európa-bajnokságon. A szerbek elleni összecsapás első két perce azonban még az idegességről szólt, a zaklatott állapotnak Foitl Emília kosara vetett véget. A hazaiak kemény védekezésével nem tudott mit kezdeni az ellenfél, így már 8-0-ra is vezettek Magyarék. Öt perc kellett az első szerb kosárig, amit mindössze újabb két pont követett, így a játék képét látva is megnyugtató, tízegységnyi különbség alakult ki már az első negyedben (14-4).
U16_os_csapat
A második játékrész sem hozott változást: a szerbek pontatlanabbul játszottak, ami persze a mieink védekezését is dicséri. Elöl is remekeltek a fiatalok, szellemesen támadt a csapat, így tovább nőtt az előny (26-13). A félidei hosszabb szünet után még jobban megléptek a mieink, minek köszönhetően a szövetségi edző rotálhatta játékosait. Ennek ellenére Szerbia csak döntetlenre tudta kihozni a játékrészt, a fórunk nem csökkent (34-21). Rövid pihenő után igazából örömjáték volt hátra, hiszen a mérkőzés képét és a két csapat játékát látva valószínűsíthető volt, itt csak a hazaiak hagyhatják el győztesen a pályát. A szerbek nem hoztak csúcsformát, ezt a tripladobások 17/0-ás aránya is mutatja. Magyar Gergely játékosai egyenletesen osztották el a terheket: a kevés pontot hozó találkozón (a csoport másik mérkőzésén Spanyolország 89-60-ra verte meg Horvátországot) senki sem jutott tíz egység fölé, viszont csapatként értékes két pontot szereztek. Folytatás pénteken 18:15-kor, Horvátország ellen. Magyarország-Szerbia 44-33 (14-4, 12-9, 8-8, 10-12) Magyarország: Studer 5, Doktor 2, Gereben 7, Foitl 4, Mérész 7. Csere: Czukor 4, Török 4, Pusztai 4, Soós 6, Szeli, Lelik 1. Vezetőedző: Magyar Gergely. Szerbia: Katanics 4, Marinkovics, Naumcev, Bojovics 2, Sztojlikovics 4. Csere: Ilics 6, Zseljkovics, Vuckovics 8, Djokics 2, Jovancevics 1, Turudics 4, Djordjevics 2. Vezetőedző: Jovan Gorec. A B csoport állása: 1. Spanyolország 2 pont (89-60), 2. Magyarország 2 (44-33), 3. Szerbia 0 (33-44), 4. Horvátország 0 (60-89).