UtánpótlásSport
2026. március 14.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Vízilabda

2014-09-12 10:27

Szédületesen jó

Majdnem elájult, amikor megtudta, hogy bekerült Benedek Tibor bő keretébe. Tudatosan készült a csapatkapitányi szerepre az U19-es Eb előtt. Sedlmayer Tamás Rió után már stabil tagja szeretne lenni a felnőtt válogatottnak.

Pusztai Viola Sedlmayer Tamás hét évesen váltott az úszásról a vízilabdára, miután Gerendás György tehetségesnek találta. Gyerekként gyakran elhagyta a felszerelését az edzőtáborokban, ekkor kapta a Szédült becenevet. Azóta már benőtt a feje lágya: tudatosan készült arra, hogy ő lesz az U19-es válogatott csapatkapitánya az Európa-bajnokságon. – Három éve játszom Horkai György irányítása alatt az utánpótláscsapatokban. Eddig általában én voltam a legfiatalabb a keretben, most pedig már a rutinosabb játékosok közé tartozom. Tudtam, hogy csapatkapitányként nagyobb felelősség hárul rám, mint korábban, de úgy érzem, sikerült megfelelnem az elvárásoknak.
Sedlmayer Tamás Forrás: waterpolo.hu
Sedlmayer Tamás Forrás: waterpolo.hu
Az Eb-ezüstérmes magyar csapatnak valóban húzóembere volt, különösen a Montenegró elleni negyeddöntőben mutatta meg klasszisát. Honlapunknak elmondta, az előző idényben sokat fejlődött annak köszönhetően, hogy a Vasasban minden bajnoki mérkőzésen játszott. Olyan rutinos vízilabdázóktól tanulhatott, mint Katonás Gergely, Steinmetz Ádám vagy a montenegrói válogatott Drasko Brguljan. Benedek Tibor figyelmét azonban már jóval korábban felkeltette: 2013 januárjában meghívást kapott a felnőtt válogatott bő keretébe. – Éppen az iskolából mentem hazafelé, amikor hívott az akkori csapattársam, Németh Toni. Ő mondta, hogy én is tagja vagyok annak a tizenkilenc fős keretnek, amelyből kikerülnek a következő Világliga-mérkőzésre utazó csapat tagjai. Álltam a villamoson, de le kellett ülnöm, mert majdnem összeestem a meglepetéstől. Nagy megtiszteltetés volt, hogy az olimpiai bajnokokkal együtt készülhetek. Bár végül nem úgy sikerült az összetartás, ahogyan szerettem volna, mert éppen csak kigyógyultam a vírusos fertőzésből. Nyáron, a szombathelyi U20-as világbajnokságon már teljesen egészséges volt, és játszott is a negyedik helyen végzett csapatban. – A hazai rendezésű vb pályafutásom meghatározó élménye. Bár az eredmény csalódást jelentett, még most is sokszor gondolok arra a hangulatra, amit a szurkolók teremtettek a meccseinken. Az U19-es ezüstérmet viszont már sikerként élte meg, még akkor is, ha a dobogón szívszorító volt hallgatnia a szerb himnuszt a magyar helyett. Persze ő is tudja, nem ez volt az utolsó alkalom arra, hogy nemzetközi tornán aranyérmet nyerjen. Jövőre ismét U20-as világbajnokságon vehet részt, a tervei között pedig természetesen az is szerepel, hogy idővel a felnőtt válogatott tagja legyen. Horkai György utánpótlás-kapitány szerint erre minden esélye megvan, Tamás pedig célul tűzte ki maga elé, hogy újra bekerüljön Benedek Tibor bő keretébe. – Úgy gondolom, a riói olimpia vízilabdatornáját még a televízióban nézem, de a generációváltást követően mindenképpen a felnőtt válogatott stabil tagja szeretnék lenni. Példaképnek a jelenkor két meghatározó játékosát, Varga Dénest és Varga Dánielt tartja. Előbbire a technikai tudása, utóbbira a tudatos játéka miatt néz fel. Azért dolgozik, hogy ő is hasonló pályafutást fusson be, mint a testvérpár. Az edzések és a mérkőzések közepette pedig még a tanulásra is marad ideje: a Testnevelési Egyetem rekreációs szakán szeptemberben kezdte a második évet.