UtánpótlásSport
2025. április 25.
  • instagram
DIVÍZIÓ I/A-S U18-AS JÉGKORONG-VB (FEHÉRVÁR)
Keresés:

Sportágak

Vívás

2015-04-09 17:03

Búcsú, helyezésekkel

A férfi kard- és a női párbajtőrcsapat sem jutott a négy közé a taskenti junior-világbajnokságon. Előbbi a hatodik, utóbbi a hetedik helyet szerezte meg. A korosztály egy ezüsttel és két bronzzal zárt.

Pusztai Viola A taskenti junior-világbajnokság záró napjának reggelén két magyar csapat indult útnak a vívócsarnokba. A nyolc fiatal abban bízott, nem jön el onnan üres kézzel. De az érmes reményeik hamar szertefoszlottak.
Bancsics Máté a lengyelek elleni negyeddöntőben Forrás: FIE
Bancsics Máté a lengyelek elleni negyeddöntőben Forrás: FIE
A Bancsics Máté, Dobó István, Kossuth Bálint, Péch Miklós alkotta férfi kardcsapat a negyeddöntőben a lengyelekkel találkozott, akik az ötödik asszóig magabiztosan vezetettek. Akkor Bancsics fordított, Kossuth pedig négy tus előnnyel adta át a fegyvert Péchnek. Az MTK vívója 32-31-re még vezetett, onnen azonban a lengyelek visszavették az irányítást, és 45-40-re nyertek. A magyarok a folytatásban az 5-8. helyért mérkőztek. Japánt 45-31-re legyőzték, így jöhetett a franciák elleni asszó az ötödik helyért. A két csapat felváltva vezetett, az utolsó szakaszra érkezve éppen a franciák, de egy tusnál többel nem tudtak meglépni. Colleau találatára mindig jött Bancsics válasza, 45-44 után azonban már nem volt mire. A férfi kardcsapat a hatodik helyet szerezte meg, a világbajnoki címet pedig a dél-koreaiak.

Férfi  kardcsapat világbajnokság, 25 induló. Negyeddöntő: Magyarország-Lengyelország 40-45 (Bancsics -1, Péch -1, Kossuth -3). Az 5-8. helyért: Magyarország-Japán 45-31 (Bancsics +10, Dobó +4, Kossuth 0). Az 5. helyért: Magyarország-Franciaország 44-45 (Péch +5, Bancsics +4, Kossuth -10). Végeredmény: 1. Koreai Köztársaság, 2. Oroszország, 3. Egyesült Államok, …6. Magyarország (Bancsics Máté, Dobó István, Kossuth Bálint, Péch Miklós, válogatott edző: Varga József).

Bohus Réka, Felker Adrienn, Kun Anna és Siklósi Enikő évek óta együtt vív a válogatottban, és szeretett volna szépen búcsúzni a juniorévektől. Pontosabban éremmel. De nem sikerült.
Bohus Réka az amerikaik elleni negyeddöntőben Forrás: FIE
Bohus Réka az amerikaik elleni negyeddöntőben Forrás: FIE
Az amerikaiak szinte végig vezettek a negyeddöntőben, Kun Anna a nyolcadik szakaszt öt tus hátrányban kezdete, de egalizált. Bohus Rékának jutott a feladat, hogy megfordítsa a meccset, s ő ezt meg is tette, de Sirico egyenlített. Tizenhat másodperccel a vége előtt aztán úgy döntöttek a felek, jöjjön a hirtelen halál. Ez eddig nem jelentett jó óment a magyaroknak, mint ahogy most sem. 40-39, és megint nem ide. Oda az érem. Nem sokkal később az ötödik hely is elúszott, miután Kína 45-32-re nyert az 5-8. helyért vívott mérkőzésen. Így maradt a hetedik, az egyiptomiak 45-34-es legyőzésével. A világbajnok Olaszország lett.

Női párbajtőrcsapat világbajnokság, 29 induló. Negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 39-40 (Kun +3, Bohus +2, Felker -1, Siklósi -5). Az 5-8. helyért: Magyarország-Kína 32-45 (Kun +4, Siklósi -3, Felker -5, Bohus -9). A 7. helyért: Magyarország-Egyiptom 45:34 (Siklósi +8, Kun +3, Bohus 0). Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Oroszország, 3. Németország, …7. Magyarország (Bohus Réka, Felker Adrienn, Kun Anna, Siklósi Enikő, válogatott edző: Plásztán Attila)

Az utolsó nap harmadik csapatversenyében a férfi tőrözők léptek pástra. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar együttes a 13. helyen végzett. Az aranyat Olaszország nyerte.

Férfi tőrcsapat világbajnokság, 28 induló. Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Kína, 3. Franciaország, …13. Magyarország (Dósa Dániel, Insperger Sámuel, Mészáros Tamás, Németh András, válogatott edző: Marco Goncalves).

A magyar juniorok a taskenti világbajnokságot így egy ezüstéremmel és két bronzéremmel zárták. Ez a tavalyi éremesőtől (két arany, egy ezüst, két bronz) és a maribori Európa-bajnokságon való szerepléstől (két arany, három ezüst, és egy bronz) elmaradt, de az értékes helyezésekkel együtt nem vallottak szégyent a fiatalok. Magyarország az éremtáblázaton a nyolcadik helyen végzett, előtte közvetlenül a szintén arany nélkül maradt Kína és Oroszország áll. A legtöbb érmet, szám szerint hetet az olaszok gyűjtötték, akik öt elsőséggel büszkélkedhetnek, a csapatversenyek közül csak férfi párbajtőrben és férfi kardban nem nyertek. A második helyen a franciák végzetek három arany-, két ezüst-, és egy bronzéremmel, míg a harmadik az Egyesült Államok lett (2/2/2). A németek annál egy arannyal szereztek kevesebbet, az ötödik Dél-Korea lett, egy arannyal és egy bronzzal.