Újratöltve
Szeptember óta mindhárom fogásnemmel foglalkoznak a Mr. Tus Birkózó Akadémián, amelyet április óta Bódi Jenő irányít. Újjászervezte a működést, és a szabadfogást is felzárkóztatná.
L. G./Sz. I. Április óta új vezetője van a Mr. Tus Birkózó Akadémiának, a posztot lassan fél éve Bódi Jenő tölti be. A szakember neve előbb vezetőedzőként, majd szakosztály-igazgatóként forrt össze a Vasassal, ahonnan az újabb kihívás kedvéért távozott húsz év után. Az elmúlt hónapok tapasztalatairól és az akadémia jövőjéről beszélgettünk.A Mr. Tus birkózó-sportiskolát 2001-ben Hegedüs Csaba indította útjára, részben saját költségén. Ő maga volt Mr. Tus, a becenevet a nemzetközi sajtó aggatta rá 1971 szeptemberében, amikor a szófiai világbajnokságon újoncként nyert aranyérmet úgy, hogy minden ellenfelét két vállra fektette. Az iskola nagyon hamar hozott kiemelkedő eredményt, hiszen az első nebulók közül alig öt évvel később, 2006-ban Lőrincz Tamás felnőtt, Módos Péter pedig junior Európa-bajnoki címet szerzett. Hegedüs, aki (maga is a Vasas színeiben birkózva) megnyerte a magyar sport századik olimpiai aranyérmét, ugyancsak szeptemberben akarta útjára indítani a szabadfogású képzést. Noha 2008-ban már létrejött a Mr. Tus II. Orosházán, amely szabadfogásra szakosodott. Hegedüs tavaly – még a szövetség elnökeként – meg akarta újítani az egész iskola működését is, amely erősen megkopott, mert a korábbi vezető, Bacsa Ferenc, betegség és más okok miatt nem tudott a megszokott lendületével dolgozni.
„Eddig a felmérés időszaka zajlott – mondta Bódi Jenő –, meg kellett néznünk, mi az, ami működik, és mi az, amiben változtatásokra van szükség. Azt tapasztaltam, azzal, hogy az edzők megtartják a tréningeket, ki is merült a tevékenység. Létre kellett hoznunk az adminisztrációt, amelynek segítségével nyomon követhető az elvégzett munka és a gyerekek fejlődése. Az edzésterveket is elkészítettük, hosszú távra és hetekre lebontva egyaránt. Jelenleg azokat a módszereket vizsgáljuk, amelyek leginkább alkalmasak a képességfejlesztésre.”