Gulyás az első Európából
A Portugáliában zajló ifjúsági olimpiai kvalifikációs verseny leánydöntőjét Gulyás Michelle (16) nyerte, s ezzel első európai öttusázóként kvótát szerzett a 2018-as Buenos Aires-i játékokra. Dallos Lilla (15) a 15., Szarka Luca (15) a 16., Sarcia Borbála (16) pedig a 21. helyen végzett.
gy.Nyolc magyar öttusázó, négy lány és négy fiú utazott el a portugáliai Caldas da Rainhaba, hogy részt vegyen az ifjúsági olimpiai kvalifikációs verseny európai küzdelmeiben. Az első napon a hölgyek mérték össze erejüket, a megméretés pedig szép magyar sikerrel zárult.
Gulyás Michelle nagyszerű versenyzéssel nemcsak kvótát szerzett, de meg is nyerte a viadalt. A nap a vívással kezdődött, ahol a KSI fiatal öttusázója azonnal az élre tört, huszonhárom győzelem mellett mindössze nyolc vereséget gyűjtött be. A többieknek már nem ment ilyen jól, Dallos Lilla 16/15-ös, Sarcia Borbála 15/16-os, Szarka Luca pedig 11/20-as eredményt követően készülhetett az úszásra, ahol megint Gulyás sikerének örülhetett a magyar küldöttség. A 2:08-as idejét csak csapattárnője, Szarka Luca (2:10) tudta megközelíteni, aki így megszerezte a második helyet. A kombinált számnak 16 másodperc előnnyel vághatott neki Gulyás, aki felnőtteket megszégyenítő tudatossággal tartotta kezében a versenyt, és pontosan annyit adott ki magából, amennyire a végső győzelemhez szüksége volt. Sarciának volt két rossz sorozata a lövésben, ami miatt tíz helyett esett vissza, Dallos és Szarka viszont egyaránt javítottak: előbbi két, utóbbi pedig három helyezést.