2024. április 27.

2018-05-30 20:16

Milák-tripla a nyitányon

Kitűnő, izgalmas versenyeket hozott a hódmezővásárhelyi ifjúsági úszó országos bajnokság első napja. Az érdiek 18 éves klasszisa, Milák Kristóf mindjárt a nyitónapon triplázott (50 m gyors, 100 m hát, 200 m pillangó), míg a Kőbánya SC 17 esztendős kiválósága, Késely Ajna egy elsősége mellett háromszor is dobogóra állhatott a szerdai futamok után.

Bruckner Vince – utanpotlassport.huSzerdán elkezdődött a nagy érdeklődéssel várt ifjúsági úszó országos bajnokság Hódmezővásárhelyen. Már az első napon több versenyszámban vízbe ugrott jelenlegi két legnagyobb utánpótláskorú klasszisunk, Milák Kristóf (18) és Késely Ajna (17).

Milák Kristófnak három arannyal zárta az ifjúsági ob első napját Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Milák három számban indult, és háromszor győzött. 50 m gyorson a délelőtti előfutamokból a második helyen jutott tovább, a döntőben viszont ő volt a leggyorsabb, 23.31-gyel győzött. 100 m háton aztán igazán nagyot robbantott az érdiek versenyzője, nagy csatában legyőzte az első helyen döntős Zombori Gábort (Budafóka SE), mindössze egyetlen századmásodperccel elmaradva Cseh László 2003-as korosztályos csúcsától. 200 m pillangón pedig hozta a kötelezőt, s Bukovics Milán (Darnyi Tamás SC) és Kalmár Ákos (Baja) előtt célba érve újabb aranyérmet nyert. Késely csaknem olyan sikeres napot zárt, mint Milák. Az ő mérlege: négy versenyszám, négy dobogós helyezés. A Kőbánya SC kiválósága nyert egyik kedvenc számán, 800 m gyorson, mindössze fél másodperccel előzte meg a második helyen záró Gál Kincsőt, de hozzá kell tenni, hogy az élversenyzők a helsinki junior Eb-re időzítik a csúcsformájukat. Ajna két ezüstérmet szerzett, 100 m háton Ilyés Laura, 200 m pillangón Berecz Blanka mögött ért célba. Ezenkívül 50 m gyorson Szőke Zita (Hódmezővásárhely) és Gyurinovics Fanni (Győr) mögött a harmadik helyen zárt. Ami a többi a versenyszámot illeti, a fiúk mezőnyében a bajai Kalmár Ákos a papírformának megfelelően győzött 1500 m gyorson, 100 m mellen pedig a szintén nagy esélyes Bőhm Sebestyén (Eger) nyert. A lányok között is egri siker született az utóbbi számban, Békési Eszter végzett az élen. A 4x100 m-es mix gyorsváló versenyét, a Győri Úszó SE fiataljai nyerték Hímer Krisztofer, Sári Péter, Pózvai Kiara, Gyurinovics Fanni összeállításban, kvartettjük a Kőbánya és az Egri Úszó Klub négyese előtt ért célba.

IFJÚSÁGI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, 1. NAP (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY) Fiúk. 50 m gyors: 1. Milák Kristóf (Érd, 23.31), 2. Rácz Regő (Budafóka SE), 3. Csuvarszki Donát (Békéscsaba); 1500 m gyors: 1. Kalmár Ákos (Baja, 15:34.39), 2. Huszti Dávid (Darnyi Tamás SC), 3. Tabi Zoltán (Kőbánya SC); 100 m hát: 1. Milák Kristóf (Érd, 54.96), 2. Zombori Gábor (Budafóka SE), 3. Szabó Bálint (Darnyi Tamás SC), 100 m mell: 1. Bőhm Sebestyén (Eger, 1:02.81), 2. Dér Denisz (Győr), 3. Berecz Balázs (Kőbánya SC), 200 m pillangó: 1. Milák Kristóf (Érd, 2:00, 51), 2. Bukovics Milán (Darnyi Tamás SC), 3. Kalmár Ákos (Baja) Leányok. 50 m gyors: 1. Szőke Zita (Hódmezővásárhely; 26.55), 2. Gyurinovics Fanni (Győr), 3. Késely Ajna (Kőbánya SC); 800 m gyors: 1. Késely Ajna (Kőbánya SC; 8:50.82), 2. Gál Kincső (Debrecen), 3. Horváth Lili (Vasas); 100 m hát: 1. Ilyés Laura (Százhalombatta; 1:01.81), 2. Késely Ajna (Kőbánya SC), 3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas); 100 m mell: 1. Békési Eszter (Eger, 1:10.79), 2. Kurdi Zsófia (Dunaharaszti), 3. Fekete Dóra (Dunaferr SE); 200 m pillangó: 1. Berecz Blanka (Kőbánya SC, 2:10.21), 2. Késely Ajna (Kőbánya SC), 3. Hatházi Dóra (Nyíregyháza) 4x100 m mix gyorsváltó: 1. Győr (Hímer Krisztofer, Sári Péter, Pózvai Kiara, Gyurinovics Fanni, 3:39.51), 2. Kőbánya SC, 3. Eger

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.