Evezés

2018-07-29 18:53

Centikre az éremtől

A normálsúlyú férfi négyesünk hatalmas hajrával közel járt ahhoz, hogy a sportági nagyhatalomnak számító németeket is megelőzze, ezzel pedig világbajnoki bronzéremmel térjen haza az evezősök poznani, U23-as vébéjéről, ez azonban a káprázatos utolsó 500 méter ellenére sem jött össze. Női versenyzőink egy nyolcadik és egy kilencedik helyet szereztek vasárnap Lengyelországban.

A normálsúlyú négyes negyedik helyen ért célba a poznani U23-as vb döntőjében. Forrás: Magyar Evezős Szövetség
K. T. I. - utanpotlassport.hu Egy negyedik, egy nyolcadik és egy kilencedik hellyel ért véget magyar szempontból a poznani világbajnokság. Az evezősök U23-as viadalának zárónapja a Szegedi Tamás, Szabó Márton, Ács Kristóf, Bácskai Máté normálsúlyú négypárevezős bravúros negyedik helyet szerzett az A-döntőben, fél hajóra megközelítve a harmadik német egységet. A magyar hajó a mezőny legerősebb utolsó 500 méterén remekül húzott előre, megelőzve a svájciakat és az ukránokat. Gadányi Zoltána lett a negyedik pontszerzőnk a vb-n, miután a normálsúlyú egypárevezősök között, vagyis olimpiai számban tudott nyolcadik helyet szerezni, egész pontosan a B-döntő másodikjaként ért célba. Ideje igazán beszédes: az A-döntőben az ötödik helyre lett volna jó. Nem mellékesen, mint edzője, az utánpótlás fejlesztésért felelős sportági koordinátor, Lőrincz Attila is felhívta rá a figyelmet, egyéni legjobb idejét evezte. „Azt kell mondjam, szerencséjük volt a németeknek..., ha van még száz méter, biztos vagyok benne, hogy a férfi négyesünk lehajrázza őket és akkor most egy bronzéremről beszélhetnénk. Nem mintha így szomorkodnánk. Zoltánának is nagy gratuláció jár, mert jól felépített, taktikus versenyzéssel kihozta magából a maximumot és hiába volt még fél távnál három hajónyi a lemaradása, a végén még a futam első helyén célba érő riválisát is meg tudta szorongatni” – nyilatkozta az utanpotlassport.hu megkeresésére a korosztályos szövetségi kapitány. A zárónapon Preil Vivien és Horváth Kitti a női normálsúlyú kétpárevezősök B-döntőjében volt érdekelt: a harmadik helyen jöttek be, összesítésben a kilencedik pozícióval búcsúznak Poznantól. „Ahogyan arról a vb alatt többször is beszéltünk, elképesztően erős lett az U23-as mezőny. Rengetegen vannak hasonló szinten, sokat számít az adott napi forma, hogy az időjárásról ne beszéljünk. A mieink közül a többség inkább technikás, minthogy a nyers erőben jeleskedne, emiatt a tolószélben talán jobb eredményekre vagyunk képesek. A mai napon kedveztek a körülmények, de az előfutamok alatt többnyire nem. Ezzel együtt is elégedettek vagyunk és jó hangulatban utazunk haza” – tette hozzá Lőrincz Attila. További korosztályos hírek EVEZÉSBEN a sportági aloldalunkon.