2024. március 19.

2018-08-01 22:07

Az első első!

Szabó Anita aranyérmet szerzett 50 méteres uszonyos gyorsúszásban, így begyűjtötte a magyarok első aranyérmét az Isztambulban zajló junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon. Az arany mellett egy ezüsttel és két bronzéremmel is gazdagodott a magyar válogatott, ezzel a harmadik legeredményesebb csapat jelenleg a világeseményen. Kókai Dávid, a válogatott kísérője értékelte búvárúszóink eddigi teljesítményét.

RKB – utanpotlassport.hu Már szerdán túlszárnyalta Kókai Dávid várakozásait a magyar válogatott az isztambuli junior uszonyosúszó Eb-n: mostanáig  11 érmet szerzett eddig a kiutazó alakulat. Szerdán négy érmet zsebeltek be a búvárúszók, köztük az első aranyat is.

Szabó Anita megszerezte a magyar csapat első aranyérmét Forrás: haon.hu

A lányoknál született meg a legszebb eredmény a szerdai napon. Szabó Anita 50 méteres uszonyos gyorsúszásban 00:22.16-os idejével beállította az junior Európa-bajnoki rekordot, ezzel együtt megszerezte az első magyar aranyérmet Isztambulban. Hamlin Dorothy 5 századmásodperccel maradt le a dobogó harmadik fokáról, azonban 400 méteres uszonyos gyorsúszásban ezüstérmet szerzett. A futamon induló másik magyar versenyző, Stadler Csenge harmadikként végzett, így két magyar állhatott a dobogón.

Két búvárúszónő indult 400 méteres búvárúszásban is, azonban egyiküknek sem sikerült érmet szerezni: Kiss Blanka ötödikként, Varga Réka nyolcadik helyen ért be. A leány 50 méteres felszíni úszásban is induló Kothencz Petra hatodikként csapott be, azonban indulhatott 4x200 méteres váltóban is, ahol előrébb végeztek a magyar lányok. A Kothencz-Deme-Hajnács-Varga négyes 06:27.31-es idővel negyedikként ért be.

A fiúknál egyetlen érmet szereztek a magyar búvárok: Lengyeltóti Bence a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban elért keddi harmadik helye után szerdán 400 méteres távon is bronzérmet szerzett, 03:32.92-es idővel. A másik magyar induló, Kolonics Milán az ötödik helyen végzett. 50 méteres uszonyos gyorsúszásban Kocsis Marcell hetedik helyen zárt. Ugyan 400 méteres búvárúszásban két magyar versenyző is indult, egyikük sem tudta az élmezőnybe verekedni magát: Semostyán Róbert hetedikként, míg Cséplő Kelen tizenegyedikként csapott be.

Kókai Dávid elégedett a magyar csapat szerdai teljesítményével.

„Szerdáig váratott magára az első magyar aranyérem, azonban Szabó Anita remek produkciójára megérte várni. Beállította a junior Európa-bajnoki rekordot: elképesztő teljesítmény!” – kezdte a szakedző. „Ugyan nem szereztek búváraink annyi aranyat, mint várták, elégedett vagyok a magyar csapat folyamatos, kiegyensúlyozott teljesítményével. Láthatjuk, már tizenegy érmet szereztek.”

Csütörtökön utoljára versenyezhetnek az uszodában az Európa-bajnokság résztvevői, míg pénteken, az Eb utolsó versenynapján, hosszútávúszóink ugranak vízbe.

A magyar csapat szerdai eredményei: Leányok: 50 méteres uszonyos gyorsúszás: 1. Szabó Anita, 4. Hamlin Dorothy 400 méteres uszonyos gyorsúszás: 2. Hamlin Dorothy, 3. Stadler Csenge 400 méteres búvárúszás: 5. Kiss Blanka, 8. Varga Réka 50 méteres felszíni úszás: 6. Kothencz Petra 4x200 méteres váltóúszás: 4. Kothencz Petra, Deme Dorka, Hajnács Lili, Varga Réka Fiúk: 400 méteres uszonyos gyorsúszás: 3. Lengyeltóti Bence, 5. Kolonics Milán 50 méteres uszonyos gyorsúszás: 7. Kocsis Marcell 400 méteres búvárúszás: 7. Semostyán Róbert, 11. Cséplő Kelen