2024. március 28.

Egyéb sportágak

2018-09-09 19:33

Első hely a junioroknál

Vegyes érzésekkel hagyhatja háta mögött a Nürburgringet Keszthelyi Vivien, aki a legendás német pályán egy 11. és egy 4. hellyel zárta az idényt, de a juniorok között ezzel is meg tudta őrízni első helyét. A versenybírák meglátása szerint szombaton ő okozott kisebb balesetet, vasárnap pedig kísértetiesen hasonló manőver végén a magyar lányt forgatták ki az egyik kanyarból.

Keszthelyi Vivien az Audi R8 LMS-kupa 2. legjobb versenyzője lett a korcsoportjában Forrás: Vivien Keszthelyi FB-oldal
K. T. I. - utanpotlassport.hu Keszthelyi Vivien szombaton a 7. helyet szerezte meg az időmérő edzésen, ezzel a középmezőnybe kvalifikált a délutáni, egyúttal a szezon utolsó előtti futamára a német Nürburgringen. A verseny első kanyarjaiban aztán javított egy helyezést, majd a harmadik körre még egyet, így már az 5. pozícióban autózott, amit a lengyel Bartosz Paziewskivel a nyakán sokáig meg is tudott tartani. A futam féltávjánál ráadásul a biztonsági autó is bejött, segítve Keszthelyi dolgát. Az újraindítás után viszont Paziewski elment a magyar lány mellett... Három körrel a vége előtt a Team VRS fiatalja megpróbálta visszaelőzni a lengyelt, de összeértek, utóbbi kipördült, míg Keszthelyi autójának jobb eleje sérült, igaz mind a ketten tovább tudtak menni, ám jelentősen visszaestek. A célban aztán kiderült, a magyar versenyző defektes első kerékkel fejezte be a futamot, ráadásul a bírák úgy ítélték meg, ő hibázott: túl merész volt az előzési kísérettel, ezért pedig 30 másodperces időbüntetéssel egészen a 11. helyre sorolták vissza őt. „A tiszta lelkiismeret fontosabb minden megszerezhető pontnál. Márpedig az enyém nem hagyott volna nyugodni, ha nem adok bele mindent” – értékelte szűkszavúan hivatalos Facebook-oldalán a szombati versenyen történteket. A kvalifikáció egy nappal később sem hozott több szerencsét számára: vasárnap csupán a 9. időt autózta. Igaz, a mezőny rendkívül sűrű volt, az időmérőt megnyerő – ám az Audiját falhoz csapó – Kris Heidorn alig hét tized másodperccel volt gyorsabb honfitársunknál. Keszthelyi ezzel együtt is – hasonlóan az előző naphoz – végül a negyedik sorból rajtolhatott el: nem kis dráma az élettől, hogy Heidorn autóját nem sikerült rendbe hozni, így pedig a szezonzáró versenyt a 30 éves német nélkül futotta le a mezőny. A nem várt lehetőséggel épp Paziewski tudott a legjobban élni, aki a rajt után szinte azonnal élre állt és a futam végéig nem is engedte ki kezei közül az elsőséget. Keszthelyi szintén jól érezhető bizonyítási vággyal vágott neki az idény utolsó futamának: az első három kanyarban három helyet javított és felugrott negyediknek, majd a kör végére – kihasználva az előtte haladók hibáit és pályaelhagyásait – egészen a második pozícióba jött előre! 17 perc volt hátra a futamból, amikor a mögötte érkező, eredetileg pole pozícióból rajtoló Robin Rogalski meglökte és kiforgatta a 17 esztendős pilótalányt. Ezúttal Rogalskira várt büntetés, míg Keszthelyi a 6. pozícióból kellett, hogy újrakezdje a felzárkózást. A futam leintéséig a 4. helyig sikerült előrelépnie… Keszthelyi Vivien ezzel összesítésben a 2., a junior-kategóriát tekintve pedig az 1. helyen zárta az idényt. További korosztályos hírek AUTÓSPORTBAN a sportági aloldalunkon.