UtánpótlásSport
2026. március 7.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2018-09-26 20:56

Másodikként tovább

Az Európa-bajnoki elitkörbe jutást két mérkőzés után kiharcoló U17-es leány labdarúgó-válogatottunk 3−1-es vereséget szenvedett a franciáktól a minitorna zárónapján. Schumi Dorottya együttese így másodikként végzett a szkopjei csoportkörben, és várhatja a tavaszi ellenfeleket.

UP-info - utanpotlassport.huA bosnyákok és a macedónok legyőzése után biztossá vált, hogy U17-es leány labdarúgó-válogatottunk sorozatban hatodszor kvalifikál az Európa-bajnoki selejtezősorozat elitkörébe. A tavaszi folytatás szempontjából tehát tét nélküli volt az utolsó, franciák elleni csoportmérkőzés Szkopjében, ám döntött a csoportgyőztes kilétéről, no meg remek erőfelmérőnek ígérkezett.

Vereséget szenvedett a franciák ellen U17-es leányválogatottunk Forrás: mlsz.hu
Vereséget szenvedett a franciák ellen U17-es leányválogatottunk Forrás: mlsz.hu
A csoport favoritjának tartott gallok kezdeményezően léptek fel, mégis a mieink jutottak kapufáig a mérkőzés korai szakaszában. A fölényben futballozó franciák Picard révén szerezték meg a vezetést a 25. percben, és a fordulást követően hamar megduplázták előnyüket. Becsülettel küzdött a magyar csapat, és Zsédely Réka találatának köszönhetően az utolsó percekre visszajött a pontszerzés reménye. A kockázatvállalás azonban rosszul sült el, a rivális a hosszabbításban beállította a 3−1-es végeredményt. A kvartett élén a százszázalékos franciák zártak, míg a magyar válogatott 6 ponttal a második helyen végzett, és várhatja a tavaszi elitkör sorsolását. További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.