2018-10-13 22:02

Nulla gól, egy pont

Nem tudta feltörni a masszív koszovói falat U19-es labdarúgó-válogatottunk, amely gól nélküli döntetlenre végzett az Európa-bajnoki selejtezőcsoport második játéknapján. Németh Antal együttese továbbra is vezeti a kvartettet, hiszen a riválisok eddig nyeretlenek. Kedden, az osztrákok ellen zárul a hazai rendezésű minitorna, az elitkörbe jutáshoz egy pont is elegendő.

Leiner Soma − utanpotlassport.huA szlovénok ellen hátrányból győzött U19-es labdarúgó-válogatottunk, így jó előjelekkel várhatta az Európa-bajnoki selejtezőcsoport második játéknapját. Különösen annak fényében, hogy a csoport többi tagja eddig nyeretlen, így a koszóvói együttes legyőzése nem csupán biztos elitkörös szereplést, hanem csoportelsőséget jelenthetett.

Szoboszlai Dominikék nem tudták feltörni a masszív koszovói védelmet Forrás: mlsz.hu
A balkániak meglepetésre gól nélküli döntetlent értek el az osztrákok ellen, masszív, zártan védekező riválisra számíthattunk. A mérkőzés korai szakaszában ennek ellenére közel járt Németh Antal együttese a vezetés megszerzéséhez, a hatodik percben előbb Szendrei Norbert, majd Bencze Márk találta el a jobb kapufát. A pontrúgások ezúttal is veszélyes fegyvernek bizonyultak: Szerető Krisztofer élesen belőtt labdája kis híján kikötött Gashi kapujában az első negyedóra végén, majd Bencze szögletét követően Vitija testéről pattant a labda saját kapuja felé − a vendégek szerencséjére kapufa ezúttal is hárított. A mieink olykor tetszetős támadásokat vezettek, a koszovói csapat pedig egyáltalán nem jutott el Ásványi Balázs kapujáig. A meddő magyar fölényt a játékrész utolsó előtti percében Bencze válthatta volna gólra, ha távoli bombáját nem piszkálja ki Gashi a léc alól. A második félidőre fordult a kocka, az addig ártalmatlan vendégek ugyanis többször is veszélyeztettek a magyar tizenhatoson belül. Igaz, a lendületük hamar alábbhagyott, és ismét a mieink uralták a meccset, de komoly helyzetig az egész félidőben nem jutott el a Németh-csapat. A hajrában teljesen beszorult a koszovói együttes, de az utolsó passzokba, befejezésekbe rendre hiba csúszott. Így pedig elmaradt a siker, gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó. A koszovói válogatott második pontját könyvelhette el, míg a magyar csapat négy egységgel vezeti a selejtezőcsoportot. Az utolsó, osztrákok elleni keddi mérkőzésen a továbbjutáshoz a döntetlen is elegendő, de a kvartett még teljesen nyitott...

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ Magyarország–Koszovó 0–0 (0–0) Telki, vezette: Kjaesgaard (dán) Magyarország: Ásványi – Kovács K., Mocsi, Csóka, Majnovics − Csonka − Schön, Szoboszlai, Bencze (Tímári 83.), Szerető (Torvund 59.) − Szendrei. Szövetségi edző: Németh Antal Koszovó: Gashi – Pllana, Maloku, Vitija, Sadriu – I. Krasniqi, Limani (Marleku 94.), K. Krasniqi – Pajaziti (Memaj 72.), Tolaj (Hyseni 72.), Rugova (Reka 91.). Szövetségi edző: Ramiz Krasniqi

További korosztályos híreink LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.