2024. április 25.

Vívás

2018-11-24 21:13

Budapest–Vidék 5–1

Hat aranyérmen hat különböző klub osztozott, öt ugyanakkor a fővárosba került a kadétkorú vívók országos bajnokságán.

K. T. I. - utanpotlassport.hu A kadétkorú vívók számára a magyar bajnoki címért folyó küzdelemmel folytatódott a 2018-2019-es idény. A Magyar-kupa-fordulóktól eltérően, ezúttal minden fegyvernemben egyetlen hétvégén bonyolították a versenyeket és a ranglistán is dupla pontok jártak a helyezésekért. Hat kategóriában pedig mintegy 450 fiatal öltött plasztront a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. A mezőny egyetlen egyéni Európa-bajnoka, a Szocsiban aranyérmet nyert Muhari Eszter az ob-n sem talált legyőzőre. A Honvéd párbajtőrtehetsége ugyan nem veretlenül, de magabiztosan jutott tovább a selejtezőből, legszorosabb asszóját a döntőben, a táblaelső, a Magyar-kupában idén már kétszer legyőzött Büki Lili ellen vívta, 15:11-re legyőzve az OMS-Tata neveltjét. A dobogóra a szintén tatai Bödecs Pálma és a Fless vívója, Szarvas Rita állhatott még fel. Az utolsó kadétszezonját taposó Nekifor Erika nyert a leány tőrözőknél. A Törekvés 16 éves versenyzője a fináléban 15:13-ra verte az FTC színeiben induló Fekete Hanga Barbarát. A két bronzérem is e klubok képviselőihez került, a csoportkör után a legjobb pozícióban álló Fenyvesi Viktóriához (Törekvés) és Tölgyesi Zsófia Rékához (FTC). A fegyvernemek közül a legkevesebb, de így is egy híján 50 nevezőt felvonultató leány kardozóknál is fővárosi siker született, a BVSC-s Szűcs Luca állhatott fel a dobogó legtetejére. A legszorosabb asszóját még a tizenhat közé kerülésért vívta Brassai Dorottya 15:9-re kapott ki tőle. A fináléban a Vasasban nevelkedő Fenyősi Zita várt rá, ő azonban nem igazán tudta megszorongatni, 15:6 lett az összecsapásuk vége. A két bronzérem a Vasasnál kötött ki: Báthory Kata és Keszei Kira nyakában. A fiú párbajtőrözőknél Szabó Bence az elődöntőben egyetlen hajszálra volt a búcsútól, végül 15:14-nél, az utolsó találattal ő búcsúztatta a pécsi Hardi Ádámot. A fináléban a vasasos Osman-Touson Maruan várt az AVA fiataljára, megállítani viszont ő sem tudta. Végül 15:12-re nyert Galli Zsolt tanítványa. A békéscsabai tréner emellett a szintén négy közé jutó Keszthelyi Zsombor bronzérmének is örülhetett.

A fiú párbajtőrözők az aranyért küzdenek Forrás: hunfencing.hu
A fiú tőrözőknél tarolt az FTC. A zöld-fehér házidöntőből Szemes Gergő került ki győztesen, 15:13-ra legyőzve Horváth Somát. Gál Botond bronzérme szintén a ferencvárosiaknak jelent plusz büszkeséget, míg a dobogóra – egyedül nem zöld-melegítősként – Mihályi Andor állhatott, a Törekvés versenyzőjeként. A vasasos Horváth Gergő 15:9-re nyert a kertvárosi Fekete-Kovács Máté ellen a kardvívóknál, míg utóbbi kategóriában Hunyady Dániel (Vasas) és Ondrik Konrád (BVSC) nyakába került még érem. A részletes eredménysor ITT böngészhető! További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.