2018-11-28 21:21

Bevették a balatoni erődöt

Ötgólos hátrányból küzdötte vissza magát, s vette el a NEKA veretlenségét a Telekom Veszprém együttese a fiú ifjúsági bajnokságban. Gulyás István csapata 23–22-re nyert Balatonbogláron. Ugyanez bravúr – csak éppen hat góllal – a bakonyiak serdülőgárdájának is sikerült.

B. V. – utanpotlassport.huSzázszázalékos mutatóval készült a mostani évad eddigi legnagyobb rangadójára a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttese a fiú ifjúsági kézilabda-bajnokságban. Igaz, az aktuális rivális, Telekom Veszprém sem panaszkodhatott a mérlegére: tíz mérkőzésből kilenc győztek, egyszer pedig döntetlent játszottak. Vagyis hatalmas küzdelemre volt kilátás a balatonboglári NEKA-csarnokban.

Hornyák Bence szerezte a Veszprém győztes gólját Balatonbogláro Fotó: Vörös Dávid
Ahogyan az várható volt, szorosan kezdődött a találkozó, az első negyedóra után nem volt lényegi különbség a csapatok között (6–6). A következő percekben viszont rákapcsolt a felnőtt NB I/B-ben is éllovas – ezúttal elsőszámú kapusát, Győri Kristófot nélkülöző – boglári alakulat. Lendületük pedig egészen az első félidő végéig kitartott, s a négyszer is eredményes Ilic Zoran vezérletével jelentősnek mondható, négygólos előnyt épített ki a szünetre Sótonyi László csapata (17–13). A folytatásban viszont elállt az első harminc percben tapasztalható góleső, eleinte alig-alig találtak a kapuba a csapatok. Utána fantasztikus öt percet produkált a mínusz öttel is álló vendégegyüttes, mind a négy gólt ledolgozta, s újra nyílttá tette az összecsapást – többek között a meccsen hat gólt szerző Bendicsek Ákosnak köszönhetően (19–19). A hajrában ismét kiegyenlített játék folyt, ment az adok-kapok, amiből a végén a Gulyás István vezette veszprémiek jöttek ki jobban: az 58. percben Hornyák Bence szerezte meg a mindent eldöntő találatot (22–23). A bakonyiak elősorban a második félidőre feljavuló védekezésüknek köszönhetik a bravúrsikert, hiszen a hazaiak mindössze hatszor találtak be fél óra alatt. Győzelmével a Veszprém vesztett pontok tekintetében is a legjobban áll a Nyugati csoportban, míg a NEKA egy vereséggel a második helyet foglalja el tíz mérkőzés után. NEKA–Telekom Veszprém 22–23 (17–13) Gólszerzők: Ilic 5, Gál 4, Kepess, Vetési 3-3, Bálint, Tóth P. 2-2, Bognár, Czabán, Péter 1-1, ill. Bendicsek 6, Szrnka 4, Gaál, Hornyák, Kurucz, Melnyicsuk, Szuharev 2-2, Czeglédy, Dávid, Dörnyei 1-1

A kicsiknél is a Veszprém Nem csak az ifjúsági, hanem a serdülőligában is összecsapott a NEKA és a Telekom Veszprém. A kisebbek között a szoros első félidő után a második játékrész közepén lépett el az Építők, s nyolcgólos szériájának köszönhetően magabiztosan, 26–20-ra nyert Diaz Ivo legénysége. A bajnokságot így a veszprémiek veretlenül vezetik, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Balaton-partiak pedig csupán a negyedik helyen állnak. NEKA–Telekom Veszprém 20–26 (11–12) Gólszerzők: Igali, Kovács D., Papp T. 4-4, Szeverényi, Temesvári 3-3, Krakovszki 2, ill. Bakos 8, Markovics 6, Nkousa, Pintér 3-3, Horváth M., Végh 2-2, Almásy, Tóth I. 1-1

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.