Korcsolyasportok

2019-03-04 15:04

Jég, csúcsok és kémia

A hétvégén Szegeden rendezték meg a 16. Tisza-kupa nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolyaversenyt. Már hagyomány, hogy a hazai klubok kimagaslóan szerepelnek a Városi Műjégpályán.

Junior_F_fiu
BZ - utanpotlassport.hu Szegedről  (SZKE, TKKSE) és Budapestről (MTK, JKLE) két-két egyesület fiatal sportolói álltak rajthoz, míg Debrecent (DJKSE), Jászberényt (JSE), Tatabányát (TDKE), Szombathelyt (KDSE) és Miskolcot (DVTK) egy-egy csapat képviselte a rendezvényen. A dobogós helyezések mellett, most is akadtak kiemelkedő eredmények, emlékezetes momentumok. A junior F kategóriás fiúknál Kun Bence Benedek (JKLE) egyeduralkodója volt a mezőnynek. A februári országos bajnokságon, majd nem sokkal később a Jász-kupán is aranyat szerzett kilencéves reménység most 333 méteren újabb országos csúcsot futva (36,223 mp) nyerte a versenyt. A fiúk E korcsoportjában végig kiélezett küzdelem folyt, végül Szabó Barnabás (DVTK) 500 méteren egyéni rekordot korcsolyázva (57,344 mp) ért elsőként a célba Nagy János és Z. Molnár Borisz előtt. A D csoportban Czank-Varga Benjámin (TKKSE) időeredményeit tovább javítva győzött meg mindhárom versenytávján, így nem volt kérdés, hogy ő végez az élen. A C csoportban a fiúknál Zólyomi László (MTK), míg a lányoknál Somodi Maja (SZKE) nem talált legyőzőre egyik távon sem. A nők, illetve a férfiak versenyét két, egyaránt 16 éves fiatal nyerte, előbbit Albert Viktória (MTK), utóbbit Gera Márton (TKKSE).

Jól működő kémia Van, akinek nem elég egy napra egy verseny. Sőt ha lehet, a műfaj se legyen ugyanaz. A 17 éves Bodnár Emma (DVTK) a jégen a nők között a 7. helyen végzett, ám előbb még egészen más jellegű vetélkedésre adta fejét. „Szombaton a hölgyek csak délután álltak rajthoz, így Emma délelőtt még el tudott menni az egyik helyi gimnáziumba, hogy részt vegyen egy országos kémiaversenyen. Eredetileg kihagyta volna a 16. Tisza-kupát, de gimnáziumi felkészítőjének és a versenyprogram szerencsés alakulásának köszönhetően jelen lehetett mindkét eseményen.” – mesélte edzője, Sajó Márton.

16. TISZA KUPA, SZEGED VÉGEREDMÉNY: Váltó junior E-F lányok: 1. TDKE, 2. ISCS Csíkszereda (romániai), 3. SKMA Presov (szlovák) Váltó junior C-D lányok: 1. SZKE, 2. JSE, 3. STC ZDAR (cseh) Váltó junior E-F fiúk: 1. SZKE, 2. TDKE, 3. MTK Váltó Junior C-D fiúk: 1. MTK, 2. JSE, 3. DJKSE Váltó férfiak: 1. MTK, 2. TKKSE, 3. SKMA Presov Junior F lányok: 1. Kristina Burdeláková (PRK, szlovák), 2. Sofija Rodic (SRB, szerb) 3. Végi Liána Dorina (DJKSE) Junior F fiúk: 1. Kun Bence Benedek (JKLE), 2. Haltrich Sámuel (TDKE), 3. Árendás Mihály (SZKE) Junior E lányok: 1. László Judit Sára (ISK, romániai), 2. Lea Popovicová (SKMA, szlovák) 3. Tóth Hajnalka (TDKE) Junior E fiúk: 1. Szabó Barnabás (DVTK), 2. Nagy János (DJKSE), 3. Z. Molnár Borisz (MTK) Junior D lányok: 1.Tamara Tokarová (SKMA, szlovák), 2. Nógrádi Panka (TKKSE), 3.  Szőcs Mónika Nikolett (JSE).  Junior D fiúk: 1. Czank-Varga Benjámin (TKKSE), 2. Major Dominik (JSE), 3. Vízi Boldizsár (DJKSE) Junior C lányok: 1. Somodi Maja (SZKE), Albert Katalin (ISK, romániai), 3. Schönborn Melinda (JSE) Junior C fiúk: 1. Zólyomi Láazló (MTK), 2. Jakub Safko (SKMA, szlovák), 3. Győri Márkó (MTK) Nők: 1. Albert Viktória (MTK), 2. Pongrácz-Vákár Kriszta (ISK, romániai), 3. Püspök Fanni (SZKE) Férfiak: 1. Gera Márton (TKKSE), 2. Révész Gergő (SZKE), 3. Végi Dániel (MTK)