2024. május 2.

2019-05-01 14:14

Egy lépéssel közelebb és mégis távolabb az F1-től Mick Schumacher

A hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia vasárnap mindenkit lenyűgözött, miután a rendkívül szűk bakui versenypályán 14 helyet tudott javítani a hétvége második futamán. Bár a jelek szerint egyre jobban megszokja a Forma–2 jelentette kihívást, a két hét múlva esedékes spanyolországi teszteken – jelen állás szerint – nem ülhet Forma–1-es autóba.

Mick Schumacher a Ferrari overáljában Forrás: AFP
K. T. I. – utanpotlassport.hu Mick Schumacher remek teljesítményt nyújtott a bakui hétvége második futamán. A 19. pozícióból egészen az ötödik helyre kapaszkodott fel, mindezt úgy, hogy a végén 3.2 másodperccel maradt csak el a győztestől. „Nagyon pozitív, ahogyan a verseny alakult, főleg ahhoz képest, honnan kellett rajtolnom. Igyekeztem a startnál óvatos lenni, arra gondoltam, lesz még kavarodás a futam közben, s így is lett. Boldog vagyok a helyezésemmel, és az sem zavar, hogy nyolc ezred híján nem lett meg a leggyorsabb kör. Az első verseny nem alakult jól, de tanultunk belőle. Van még hova fejlődnünk, és képesek is leszünk rá” – nyilatkozta újságíróknak az F2 húszéves újonca, aki szombaton kipördült, majd lefulladt az autója, így kiesett az első versenyen. Schumacher, aki az év elején csatlakozott a Ferrari akadémiájához Bahreinben mind a Ferrari, mind a partnercsapat Alfa Romeo autóját vezethette hivatalos F1-es teszten, „Sok év után láttam őt újra, amikor visszatért Maranellóba. Néztem, és nem gondoltam, hogy külsőleg nagyon hasonlítana Michaelhez. De ahogy viselkedett, az nagyon hasonló volt, és a módszere is, ahogy a feladatokhoz látott, ahogy az autóban érdeklődött és beszélgetett a technikusokkal. Még Maranellóban is vigyáztunk rá, de ő mindig ott volt a műhelyben, nézte az autót, beszélt a szerelőkkel. Azt hiszem, ebben hasonlít kicsit az apjához" – idézte később az Index Mattia Binotto csapatfőnököt. Bahreinben az első napot a második helyen zárta a Ferrarival, majd egy nappal később az Alfával a hatodik leggyorsabb volt. Ennek ellenére múlt héten szárnyra kapott a hír, hogy a spanyolországi, idényközi teszten nem kap újabb lehetőséget. Helyette a 22 éves olasz Antonio Fouco ülhet majd a Ferrariba. Az Alfánál szintén nem jut hely az ifjú Schumachernek, a svájci székhelyű istálló már korábban bejelentette, hogy Kimi Räikkönen mellett a Ferrari egy harmadik akadémistája, Callum Ilott vezeti majd az autójukat a május 14-15-ei gyakorláson. További korosztályos hírek AUTÓSPORTBAN a sportági aloldalunkon.