Öttusa

2019-06-13 17:31

Öttusa: négy magyar érem a korosztályos Eb-n, Erdős Rita aranyérmes az U19-esek között

Az U17-es leánycsapat szerdai aranyérme után csütörtökön újabb négy érmet szerzett a magyar küldöttség a litvániai korosztályos Európa-bajnokságon. Az U19-es leányoknál Erdős Rita Európa-bajnok lett!

Erdős Rita Európa-bajnok lett Fotó: Öttusaszövetség/Facebook
A Kaunasban zajló U17–U19-es öttusa Európa-bajnokságon csütörtökön az U17-es fiúk és az U19-es leányok versenyét rendezték meg, a három legjobb egyéni eredmény összesítéséből csapatvégeredményt is hirdetnek. A hazai szövetség Facebook-oldalának beszámolója szerint a leányoknál Erdős Rita Európa-bajnok lett az U19-es korosztályban! Az Erdős Rita, Eszes Noémi, Szűcs Dóra alkotta lánycsapat pedig ezüstérmet nyert. A fiúknál az úszás után a svéd Jakob Rasmuson és a lengyel Piotr Ziolek állt az élen. A legjobb magyar Gáll András az 5., Csák Milán a 11., Horváth Bálint a 14., Vajda János a 30. helyen állt a 45 indulóból. Ezt követően Gáll András a kombinált számban is az 5. helyen zárt, összetettben pedig ezzel feljött a 3. helyre, vagyis bronzérmes lett, ugyanis az U17-es korosztályban két számból, az úszásból és a kombinált (futás és lövészet) áll a verseny. Az Eb-t a svéd Rasmuson nyerte meg. A magyarok közül Vajda János a 12., Horváth Bálint a 22., Csák Milán a 34. helyen zárt. Mindez azt is jelentette, hogy a Gáll, Vajda, Horváth alkotta magyar csapat is bronzérmes lett. Vagyis a csütörtöki magyar mérleg: egy arany-, egy ezüst- és két bronzérem. További korosztályos hírek ÖTTUSÁBAN a sportági aloldalunkon.