Cselgáncs

2019-06-29 20:40

Cselgáncs: Sáfrány Péteré a harmadik magyar érem a varsói ifjúsági Eb-n

Bronzérmet nyert a 81 kg-osok mezőnyében Sáfrány Péter a lengyelországi ifjúsági cselgáncs Eb-n, és ezzel a magyar küldöttség harmadik dobogós helyét szerezte meg.

Parádésan kezdődött csütörtökön a magyar válogatottnak a lengyelországi Varsóban zajló ifjúsági cselgáncs Európa-bajnokság. A nyitó napon Mamira Luca (40 kg) és Farkas Bence (55 kg) is a második helyig menetelt.

Sáfrány Péter bronzérmet nyert az ifjúsági Eb-n Forrás: boon.hu
A következő dobogós helyezésre szombatig, az utolsó egyéni versenynapig kellett várnunk. A harmadik magyar érmet, ez esetben bronzot, a 81 kg-osok mezőnyében szereplő Sáfrány Péter szállította. A Miskolci VSC versenyzője bár a főágon kiesett, a vigaszágon pazar menetelésbe kezdett, sorozatban három mérkőzést nyert, a bosnyák Basicot, a portugál Limát és a lengyel Kociolt is felülmúlta. Rajta kívül még egy magyar jutott a legjobb nyolc közé, a +70 kg-osok mezőnyében a GYAC sportolója, Farkas Szilvia a hetedik helyen zárta a kontinensversenyt. További korosztályos hírek JUDÓBAN a sportági aloldalunkon.