2019-07-01 14:13

Remekül szerepeltek a magyar juniorkorú golfozók Szlovéniában

Nagyszerű eredményekkel tért haza a szlovén junior openről a magyar korosztályos golfcsapat. A nemzetek versenyében a háromfős fiú csapat második lett, az U14-es kategóriában Jaczkovics Emma és Koharek Anna első és második helyen végzett, az U18-as kategóriában pedig Bertényi Bence gazdagította a magyar golf hírnevét.

Szlovén-junior1-682x400
A golfozók szlovén junior openén Jaczkovics Emma nemcsak az U14-es kategória első helyét szerezte meg, hanem az utolsó fordulóban mutatott teljesítményének köszönhetően a lányok tabelláján 43 induló közül a 11. helyet is elfoglalta. Emma a díjátadáson már nem tudott részt venni, hiszen egyből repült a belga junior open színhelyére, helyette Berkenyei Daniella vette át az U14-es kategória első helyezettjének járó díjat. Koharek Anna ugyanebben a kategóriában második helyen végzett, de Nagy Klára és Berkenyei Daniella is szépen helytállt a megméretésen. A Závaczki Bálintot, Kötél Bencét és Bertényi Bencét soraiban tudó fiúcsapat nemzetek közti versenyben elért második helyezése kimagasló eredménynek számít. Összetettben Bertényi Bence érte el a legjobb eredményt, aki +6-os score-ral a 4. helyet szerezte meg. Kötél Bence a 11. helyen végzett.  Kimagasló ifj. Sárközi Richárd teljesítménye is, aki a 3. kört parra hozta, így 86 induló közül a 17. helyet szerezte meg. "Büszke vagyok a csapatra! Nagyon szép sikereket és eredményeket értek el a magyar junior lányok és a fiúk. Mindenki napról napra jobban játszott, és javuló tendenciát mutattak a teljesítmények. Ezúton gratulálok Vadkerti Adélnak és Rózsa Daninak a magyar amatőr bajnoki cím megszerzéséhez." – mondta a hungolf.hu-n Hahn Roland, szövetségi kapitány. További korosztályos hírek GOLFBAN a sportági aloldalunkon.