2019-08-07 22:40

Kézilabda: fiú U19-es válogatottunk a világbajnokságon 28 góllal győzött Kanada ellen

A magyar U19-es válogatott második meccsét is megnyerte az Észak-Macedóniában zajló korosztályos fiú világbajnokságon. A mieink ezúttal Kanada ellen győztek 41–13-ra.

A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott a Tajvan elleni 38–20-as siker után Kanada ellen is jól kezdett a macedóniai korosztályos világbajnokságon, ugyanis a 8. percben már 4–0-ra is vezetett. Ezután Kanada szépített, majd újabb négy magyar gól következett, így tíz perc után már látszott, hogy a magyar csapat a 2. fordulóban újabb fölényes sikerrel folytatja vb-szereplését. A meccs képe jobbára úgy festett, hogy a kanadaiak hosszú támadásokat vezettek, de nem találták a hatosfalas magyar védekezés ellenszerét, míg a mieink a labdaszerzések után gyors akciókból, indításokból könnyű gólokat lőttek, és fokozatosan növelték előnyüket.

A magyar U19-es válogatott a második meccsén is nagy fölénnyel győzött a korosztályos világbajnokságon Fotó: ihf.info
A szünetben 18–6-ra vezetett Kárpáti Krisztián szövetségi edző csapata, négy góllal nagyobb volt a különbség, mint kedden Tajvan ellen ugyancsak 30 perc után. Az első félidőben a két jobbszélső, Hornyák Bence és Kecskés Dániel volt a legeredményesebb gólszerzőnk 3-3 találattal, de a folytatásban többen is felzárkóztak melléjük, és a második félidőt négy perc alatt 5–1-es rohammal kezdtük, így már 16 gól volt a két csapat között a különbség (23–7). A mieink végül 41–13-ra győztek. A meccs emberének a tíz lövésből nyolc gólt szerző Hornyákot választották, de ki lehet emelni a nyolc kísérletből hétszer eredményes Kecskés Dánielt és a nyolc lövésből hat góllal záró Bajusz Brúnót is. A könnyed bemelegítések után a következő fordulóban, pénteken 12.30-tól már nehéz ellenfél következik, a mieinkhez hasonlóan két sikerrel rajtoló (Kanada és Egyiptom ellen) Franciaország, amely kedden ugyancsak 28 góllal múlta felül Kanadát (44–16).

FIÚ U19-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZKOPJE (ÉSZAK-MACEDÓNIA) B-CSOPORT, 2. FORDULÓ MAGYARORSZÁG–KANADA 41–13 (18–6) Szkopje, játékvezetők: Muammar, Mohammed (bahreiniek) MAGYARORSZÁG: Győri K., Nagy (kapusok), Bajusz 6, Bognár 2, Dely 1, Gál 3, Holdosi 2, Hornyák 8, Kecskés 7, Kovács 1, Kőhegyi, Melnichuk 4, Papp 1, Szuharev 3, Tóvizi 2, Vajda 1. Szövetségi edző: Kárpáti Krisztián KANADA: Holloway, Leroy (kapusok), Auda 2, Baranyk, Barri 5, Brunet, El Tonn, Faleiros 1, Fodor, Gaspard 2, Howden 2, Opgenorth, Ouallouche, Reinhardt 1. Szövetségi edző: Chun Yu Li Kiállítások: -, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/3, ill. -/- A csoport többi mérkőzésén: Svédország–Tajvan 48–18 és Franciaország–Egyiptom 28–24 A további program: Augusztus 9., péntek: 12.30: Franciaország–Magyarország Augusztus 10., szombat: 18.30: Magyarország–Svédország Augusztus 12., hétfő: 12.30: Magyarország–Egyiptom Augusztus 14., szerda: nyolcaddöntő, Elnöki Kupa Augusztus 15., csütörtök: negyeddöntő, Elnöki Kupa Augusztus 17., szombat: elődöntő, helyosztók Augusztus 18., vasárnap: a 3. helyért, döntő, helyosztók

A magyar férfi ifjúsági válogatott vb-kerete Kapusok: GYŐRI Kristóf (NEKA), MERKOVSZKI Pál (FTC), NAGY Benedek (Telekom Veszprém) Jobbszélsők: HORNYÁK Bence (Telekom Veszprém), Kecskés Dániel (NEKA) Jobbátlövők: DELY Márton (NEKA), PAPP Bence (PLER-Budapest), SZUHAREV Lev (Telekom Veszprém) Irányítók: BOGNÁR Alex (Váci KSE), KŐHEGYI Ákos (Telekom Veszprém), MELNICHUK Viktor (Telekom Veszprém) Beállók: GÁL Dominik (NEKA), VAJDA Huba (Balatonfüredi KSE) Balátlövők: KOVÁCS Gergő (NEKA), PRAINER Viktor (FTC), TÓVIZI Tamás (Balatonfüredi KSE) Balszélsők: BAJUSZ Brúnó (MOL-Pick Szeged), HOLDOSI Bence (FTC)

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.