2019-08-15 20:51

Fiú U19-es kézi-vb: nem volt esély a németek elleni negyeddöntőben

Tízgólos vereséget szenvedett az Észak-Macedóniában zajló fiú U19-es kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott. Kárpáti Krisztián legénysége 26–16-ra kapott ki a németektől, így szombattól az 5-8. helyért folytathatja.

A világbajnokság alatt többször bebizonyította a magyar ifjúsági kézilabda-válogatott, hogy képes bravúrokra és a topcsapatok ellen is felveszi a versenyt. Kárpáti Krisztián együttese a csoportkörben legyőzte a franciákat, majd mindössze egyetlen góllal maradt alul a svédekkel szemben, a szerdai nyolcaddöntőben pedig újabb pazar hatvan perccel kiejtette a csoportelső horvátokat.

Bognár Alexék ezúttal messze voltak a bravúrtól, tíz góllal nyertek a németek a vb-negyeddöntőben Fotó: Kovács Anikó/MKSZ
A harmadik szkopjei meglepetéshez a német gárdát kellett volna felülmúlniuk a fiúknak, azt az alakulatot, amely a tizenhat között nyolc góllal verte Argentínát. A találkozó nem kezdődött jól, a germánok öt perc alatt négyet berámoltak Győri Kristóf kapujába. S bár erre még volt válaszuk Bognár Alexéknak, azonban utólag kiderült 4–4-nél álltak utoljára egálra a csapatok. Iszonyatosan akadozott a támadójáték, ritkán sikerült rést találni a német falon, pedig Kárpátiék mindent megpróbáltak, a hét a hat elleni játékot is, hiába. S bár a félidő végére összeszedett tizennégy gól nem annyira sok, de a hét lőtt roppant kevés. Ezzel gyakorlatilag harminc perc után eldőlt a mérkőzés. (7–14). Ha valaki bízott volna a csodában, a felzárkózással kapcsolatban szőtt álmokat a folytatásban gyorsan lerombolta az ellenfél, percek alatt tíz gólra duzzadt a különbség. A hátralévő huszonöt percben legalább nem lett belőle még nagyobb. A 26–16-tal kétségkívül megérdemelten a németek jutottak az elődöntőbe. A mieink ugyan a negyeddöntőben fájóan egyértelmű vereséget szenvedtek, az alapvető célt elérték, kerültek a legjobb nyolc közé kerültek, szombattól pedig a helyosztókon újra bizonyíthatnak. Először a dánokkal szemben alulmaradt spanyolok ellen.

FIÚ U19-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZKOPJE Negyeddöntő Magyarország–Németország 16–26 (7–14) A magyar gólszerzők: Bognár 5, Kőhegyi 4, Kecskés 3, Holdosi 2, Bajusz, Gál 1-1 A többi negyeddöntőben: Egyiptom–Izland 35–31, Franciaország–Portugália 26–31, Spanyolország–Dánia 19–23

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.