2019-09-04 19:20

Kínos szenzáció: nincs ott a nyolc között a leányválogatott a voloszi U17-es vízilabda Európa-bajnokságon

Óriási meglepetésre a magyar leány vízilabda-válogatott nem jutott be a negyeddöntőbe a görögországi Voloszban zajló Európa-bajnokságon. Varga Tamás és Zantleitner Krisztina együttese a nyolc közé jutásért rendezett szerdai összecsapáson 9-7-re kapott ki Szlovákia legjobbjaitól, így a folytatásban csak a 9-12. helyért játszhat.

Jó előjelekkel várta a korosztályos leány válogatott a voloszi kontinensviadal kieséses szakaszának első felvonását, hiszen a csoport utolsó fordulójában 21-0-ra ütötte ki a cseheket, most pedig a "szomszéd" szlovákok következtek. 69486182_370105540554025_3545132762795081728_n2_511x365_acf_cropped A kapuban Neszmély Boglárka kapott bizalmat a szakmai stábtól, az első negyed közepén viszonylag ritkán látható módon az ő kiállítása után egyenlített a rivális (2-2).  A második felvonásban nehéz helyzetbe került a magyar válogatott, hiszen a szlovákok a negyed második felében három gólt szerezve 6-4-re vezettek. A harmadik nyolc percben háromra nőtt a különbség, amiből nem is tudott lefaragni a magyar csapat, így rendkívül nehéz helyzetben találta magát. A zárófelvonásban a szlovákok elsősorban az eredményt próbálták tartani, Alaksza Dóra szinte a negyed felénél talált be ötméteresből (6-8), majd Dobi Dorina góljával még közelebb került a magyar csapat. A szlovákok a játékrészben szerzett első góljukkal kerültek újra nyugodtabb helyzetbe, és innen már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet.

LEÁNY U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, VOLOSZ (GÖRÖGORSZÁG) Szlovákia-Magyarország 9-7 (2-2, 4-2, 2-1, 1-2) Gólszerzők: Dobi 2, Forgács, Szabó, Dávid, Alaksza, Dömsödi Az Eb-csapat Kapusok: Magyari Sára, Neszmély Boglárka. Mezőnyjátékosok: Alaksza Dóra, Borsi Ilona, Dávid Cila, Dobi Dorina, Dömsödi Dalma, Forgács Lili, Megyesi Laura, Pőcze Panna, Ramocsai Vera, Somogyvári Lili, Sümegi Nóra, Szabó Nikolett, Zantleitner Noémi. Edzők: Zantleitner Krisztina, Varga Tamás. Csapatvezető: Takács Orsolya. Csapatorvos: Dr. Buday Zoltán

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.