2024. április 27.

Tornasportok

2019-10-28 17:24

Torna: mindhárom színű éremből jutott Balázs Krisztiánnak a Mesterfokú Bajnokságon

A hétvégén Győrben rendezték a tornászok Mesterfokú Bajnokságát, melyen a még utánpótláskorú versenyzők is szerepet kaptak. Az utolsó éves junior Balázs Krisztián korláton szerzett bajnoki címet.

matsz.hu
matsz.hu
Péntektől vasárnapig a győri Olimpiai Sportpark adott otthont a tornászok Mesterfokú Bajnokságának. A felnőttmezőnyben a legjobb juniorkorú versenyzők is bemutatták gyakorlataikat. Az egyéni összetett versenyben nem jutott dobogó a fiataloknak, a szerenkénti döntőkben már annál jobban szerepeltek. Az FTC-Telekom 17 éves tornásza, Balázs Krisztián előbb gyűrűn szerzett ezüstérmet, majd a zárónapon már nem talált legyőzőre korláton. A junior-világbajnoki bronzérmes sportoló 13.600 pontot kapott gyakorlatára, ezzel magabiztosan vált a szer mesterévé. Végül, hogy minden éremből jusson neki a versenyen, nyújtón harmadik helyen végzett. „Pénteken kezdtük a versenyt az egyéni összetettel, ami kicsit gyengébben sikerült. A szerenkénti döntők első napján gyűrű fináléban voltam érdekelt, ahol második lettem, majd vasárnap nyújtón bronzérmet szereztem, a korlát döntőt pedig sikerült megnyernem, aminek természetesen nagyon örülök, így a szezon végén” – összegzett Balázs. A nők mezőnyében a 15 éves Szujó Hanna is szerzett egy bronzérmet. A békéscsabai lánynál ugrásban csak ketten kaptak több pontot, de legalább ekkora dicséret illeti a még csak 14 esztendős UTE-versenyzőt, Szilágyi Nikolettet is, aki kedvenc szerén, gerendán nyert ezüstöt a nagyok között. Ám, hogy ő se egy egyéni éremmel távozzon Győrből, talajon is bronz jutott neki. További korosztályos hírek TORNASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.