2019-10-30 12:06

Jégkorong: történelmi gólt lőtt a 19 éves orosz Andrej Szvecsnyikov az NHL-ben

A Carolina Hurricanes 19 éves jégkorongozója, Andrej Szvecsnyikov két gólt szerzett Calgary Flames elleni NHL-mérkőzésen, amelyet csapata végül 2−1-re meg is nyert. Az orosz egyenlítőtalálatának pikantériája, hogy a korongot az ütője tollára vette, majd úgy vágta a kapuba − eddig erre még nem volt példa a legmagasabban jegyzett hokiliga történelmében.

Andrej Szkecsnyikov történelmet írt az NHL-ben
A jégkorong egyik leglátványosabb és egyben legszemtelenebb gólját lőtte a Carolina Hurricanes 19 éves játékosa az NHL (Észak-amerikai profi jégkorongliga) legutóbbi játéknapján. Az orosz Andrej Szvecsnyikov úgynevezett lacrosse-gólt ütött, vagyis a korongot az ütője tollára vette, majd úgy vágta a kapuba (ezt michigani találatként is szokták emlegetni, mert az első ehhez hasonló, nagy figyelmet kapott gólt 1996-ban az alsóbbligás Michigan Wolverines hokisa, Mike Legg lőtte) − írja az index.hu. Hogy mennyire ritka az ilyen gól, azt jelzi, hogy az 1917-ben létrehozott, tehát az idén már 102. szezonjában járó, a világ első számú hokiligájának számító NHL-ben a Jégkorongblog szerint most először született ilyen találat (a videón nagyjából 2:55 perctől). A Carolina Hurricanes–Calgary Flames meccsen ez az 50. percben esett gól a hazaiak egyenlítését jelentette, miután Elias Lindholm a 14. percben a Calgarynak szerzett vezetést. Három perccel később ráadásul Szvecsnyikov lőtt még egy gólt, és ezzel végül 2−1-re nyert is a Carolina. A csapat a keleti főcsoport 4. helyén áll, míg a legyőzött Calgary a 9. helyezett nyugaton. A Carolina duplázója és egyben a történelmi gólszerző mindössze 19 éves, a nyugat-szibériai Barnaulban született, ez a második szezonja az NHL-ben. A balkezes szélső tavaly a liga alapszakaszának mind a 82 meccsén játszott, 20 gólt lőtt, adott 17 gólpasszt, majd a playoffban 9 meccsen még 3 gólt lőtt, és volt 2 asszisztja. Idén elképesztő a mérlege, 12 meccsen 12 pontig jutott 5 gól, 7 gólpassz felosztásban. További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.