2024. március 19.

2019-11-14 22:38

Labdarúgás: Gera Zoltán és az U21-es válogatott közel állt első győzelme megszerzéséhez Észak-Írországban

A Gera Zoltán vezette magyar U21-es labdarúgó-válogatott Szőke Adrián góljával a szünetben még vezetett az északírek elleni idegenbeli felkészülési mérkőzésen, végül 1–1-es döntetlent ért el.

mlsz u21
mlsz u21
Egy fizikálisan erős játékosokból álló északír válogatott vár ránk csütörtökön, de a célunk az, hogy javítsunk az eredményességünkön, és megszerezzük első győzelmünket” nyilatkozta az U21-es labdarúgó-válogatott szövetségi edzője Gera Zoltán az mlsz.-hu-nak az északírek elleni felkészülési mérkőzés előtt. Nos, sokáig úgy tűnt, hogy egy döntetlen és négy vereség után a korosztályos gárda valóban átélheti első sikerét Gera irányítása alatt, hiszen a ballinamallardi Ferney Parkban Szőke Adrián a 37. percben vezetést szerzett a magyaroknak. A válogatott a 78. percig őrizte előnyét, akkor Alfie McCalmont 18 méterről megeresztett lövése utat talált a magyar kapuba, és az eredmény nem változott. Az 1–1 után az U21-es válogatott legközelebb jövő hétfőn, Ausztria ellen lép pályára a Puskás Arénában.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS Észak-Írország U21–Magyarország U21 1–1 (McCalmont 78., ill. Szőke A. 37.)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.