Cselgáncs

2019-11-16 19:48

Cselgáncs: két magyar arannyal indult a győri ifjúsági Európa–kupa-viadal

Négy magyar érmet (két arany, két bronz) hozott a hazai rendezésű ifjúsági cselgáncs Európa–kupa-viadal. Szegedi Dániel és Kőszegi Rebeka állhatott a dobogó tetejére a nyitónapon.

Szegedi Dániel aranyérmet nyert Győrben
A várakozásoknak megfelelően a magyar cselgáncsozók remeklését hozta a harmincegy ország versenyzőit felvonultató, Győrben zajló ifjúsági Európa–kupa verseny szombati napja. A sok hazai esélyes közül Szegedi Dániel és Kőszegi Rebeka nem talált legyőzőre a nap folyamán. A 66 kg-sok között szereplő Szegedi az ukrán Rosztiszlav Berezsnyijt, a 48 kg mezőnyében remeklő Kőszegi pedig az olasz Carlotta Parrinellót múlta felül az aranycsatában. Rajtuk kívül míg az újdonsült ifjúsági világbajnok, Mamira Luca (44 kg) és Farkas Bence állhatott a dobogóra, mindketten harmadikak lettek. Vasárnap négy fiú- és négy leányversenyszámmal folytatódik az Ek-viadal a győri Olimpiai Sportparkban. További korosztályos hírek CSELGÁNCSBAN a sportági aloldalunkon.