2019-11-20 16:58

Fallabda: sérülten is tornát nyert

Ahogyan arról már hírt adtunk, a 16 esztendős Chukwu Hannah az elmúlt hétvégén két éremmel tért haza Romániából; a Romanian Squash Open döntőjét kisebb sérülés miatt elvesztette, de nem sokkal később, a PSA-viadal aranymeccsén fölényesen győzött – erről számolt be röviden a magyar játékos.

Két tornán kellett helyt állnia Chukwu Hannah-nak Kolozsváron. Hétvégéje még úgy is szinte tökéletesre sikerült, hogy egy hosszabb ideje elhúzódó sérülés újra kiújult nála. sportagvalaszto-hannah_511x365_acf_cropped „A Romanian Open Squash verseny döntőjében két nyert szett (11:7, 11:4)  után egy rossz mozdulat keresztbe húzta terveimet. Egy kilépésnél az „alapjáraton” rossz bokám meghúzódott és a nagy fájdalom miatt, illetve hogy ne sérüljek jobban a következő meccsemre, feladtam a mérkőzést. Várt rám még egy döntő (PSA ), ami fontosabb volt számomra. Volt néhány órám, hogy regenerálódjak. Bokarögzítővel és fájdalomcsillapítóval kora délután 3:0 arányban fölényesen hoztam a döntőt német ellenfelemmel szemben” – elevenítette fel a történteket Chukwu Hannah. „Szeretném megköszönni mindenkinek, aki szurkolt és támogatott. Külön kiemelném édesanyámat, aki minden egyes versenyen anyagilag és lelkileg is mellettem áll. Akárcsak edzőm, Farkas János, aki felkészít a versenyekre. S köszönet a tatabányai Ifjú Tehetségekért Alapítványnak és MOL Alapítványnak” – fűzte hozzá a játékos. További korosztályos hírek FALLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.