2019-11-25 10:26

Kézilabda: pazar NEKA-győzelem a szlovák női felnőttválogatott ellen

A NEKA női csapata bátor játékkal, 28–24-re legyőzte a Balatonbogláron edzőtáborozó szlovák felnőttválogatottat; ifj. Kiss Szilárd elégedetten értékelte a látottakat.

Szlovákia felnőttválogatottját verte a NEKA női csapata Forrás: NEKA
Különleges ellenféllel mérhette össze erejét a NEKA női csapata, vasárnap a szlovák felnőttválogatott ellen lépett pályára ifj. Kiss Szilárd együttese. A szomszédos ország nemzeti csapata múlt hét csütörtök óta Balatonboglár vendégszeretetét élvezi, az edzések mellett pedig két felkészülési mérkőzés várt rájuk, amelyből az egyiket már teljesítették is, méghozzá vereséggel. A hazai pályán játszó NEKA ugyanis nem bizonyult előzékeny vendéglátónak: nem ijedt meg jóval rutinosabb ellenfelétől. Sőt, látványos  kézilabdát bemutatva, 28–24-re legyőzte a felnőttegyüttest. Ifj. Kiss Szilárd nagyon elégedetten értékelte a látottakat a neka.hu-nak. „Nagyon jó dolog, hogy felnőtt válogatott ellen játszhattunk, az meg még jobb, hogy jól is játszottunk. Az eredmény másodlagos az ilyen mérkőzéseken, de kifejezetten tetszett, hogy a lányok jó felfogásban kézilabdáztak, fel tudták venni egy felnőtt válogatott tempóját. Mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, kiváló alkalom volt ez a tapasztalatszerzésre fiatal játékosaimnak.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, BALATONBOGLÁR NEKA–SZLOVÁKIA 28–24 NEKA: Magera, Szabó L., KUBINA (kapusok) – Vajer 2, Mérai 1, KAJDON 3, Rónai 4, FARAGÓ 4, Vámos 3, Mlinkó, Juhász 1, Kukucska 2, Szöllősi 2/2, Szabó N. 2/1, BÁNHIDI 4, Németh I., Woth 7 m: 5/3, ill. 4/2 kiállítások: 4 perc, ill. 2 perc Eredmény alakulása:6.p: 1-3, 11.p: 6-5, 14.p: 7-8,17.p: 11-8,27.p: 14-10, 34.p: 16-13, 40.p: 17-16,47.p: 22-16, 52.p: 23-19, 57.p: 25-22

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.