A német élvonalbeli Borussia Dortmund labdarúgóklub a honlapján közölte, hogy szerződtette a 19 éves Erling Braut Haalandot a Red Bull Salzburgtól. A norvég csatár 2024 nyaráig írt alá új klubjához, amely a hírek szerint 20 millió eurót fizetett érte − írja az nso.hu.
Európa egyik legígéretesebb csatára a nyolcszoros német bajnok Borussia Dortmundot választotta – írja a klub honlapja Erling Braut Haaland (eredeti írásmód szerint: Håland) bemutatásában. A 19 éves támadó papíron január elsejétől a BVB játékosa, amely a Kicker értesülései szerint 20 millió euróért szerezte meg a Red Bull Salzburgtól.
Hivatalos: Halland a Borussia Dortmundban folytatja pályafutását Forrás: M4 Sport
A 194 centiméter magas játékos ebben az évben robbant igazán a köztudatba: a Genk elleni, Bajnokok Ligájában szerzett mesterhármasa miatt figyelt fel rá a világ, de gólt rúgott a Liverpoolnak és a Napolinak is. Az egész szezont tekintve: 28 gólja van eddig, az osztrák bajnokságban 16-ot lőtt.
„Topkluboktól volt ajánlata, de az általunk felvázolt perspektíva és sportszakmai tervek meggyőzték arról, hogy a Dortmundot válassza”– mondta a BVB honlapjának Hans-Joachim Watzke, a klub ügyvezetője, akihez Michael Zorc sportigazgató csatlakozva úgy fogalmazott: „tovább szeretnénk fejleszteni Erlinget, aki remélhetőleg nagyszerű pályafutás elé néz.”„Életem legjobb döntése volt, hogy Salzburgba szerződtem. Megvolt a lehetőségem arra, hogy tökéletes környezetben rengeteget tanuljak viszonylag rövid idő alatt. Ezért a klub minden dolgozójának rendkívül hálás vagyok. Büszke vagyok rá, hogy ennek a csapatnak a tagja lehettem, és sok sikert kívánok a Red Bull Salzburgnak. Mindig örömmel fogok visszagondolni rá” – így az osztrák csapat honlapján Haaland.
A 19 éves futballista január harmadikán csatlakozik a dortmundi kerethez a spanyolországi edzőtáborban − írja az nso.hu.
További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon