UtánpótlásSport VÍVÁS. Csonka Dorottya aranyérmes a kadét kardozók rijádi világbajnokságán!
2024. április 19.

Evezés

2020-01-12 15:51

Evezés: Siska Bettina két aranyérmet nyert az ifjúsági ergométeres Eb-n

Az augusztusban a tokiói ifjúsági világbajnokság egypárevezős versenyszámában remeklő, 17 éves Siska Bettina, ezúttal Csehország fővárosában brillírozott. A prágai ergométeres Európa-bajnokság ifjúsági mezőnyében 2000 és 500 méteren is nyert.

Siska Bettina (középen) duplázott a prágai ifi Eb-n Forrás: MESZ
Az Arrabona Evezős Klub 17 éves versenyzője, Siska Bettina legnagyobb sikerét érte el szombaton azzal, hogy a prágai ergométeres Európa-bajnokság ifjúsági mezőnyében két aranyérmet is szerzett. Halmainé Mészáros Éva tanítványa előbb 2000 méteren 7:09,8-as idővel nyert, úgy, hogy az ideje három másodperccel volt jobb, mint a második helyezett litván ellenfélé. Aztán a sprintszámban (500 m) is legyőzhetetlennek bizonyult, ott négy másodperccel előzte meg ukrán üldözőjét. Mindkét számban az eddigi legjobbját húzta Prágában – tájékoztat a szövetség. Bettina augusztusban negyedik helyen végzett a tokiói ifjúsági evezős világbajnokság egypárevezős versenyszámában, így akkor is a magyar küldöttség legjobb eredményét érte el. A prágai versenyen a Győri Atlétikai Club serdülő vegyes csapata (Csizmadia Ádám, Shah Amir, Majsa Klaudia, Angyal Zsófia) is részt vett, mi több, 2000 méteren a második helyen zárt. További korosztályos híreink EVEZÉSBEN a sportági aloldalunkon