Tenisz

2020-01-24 12:50

Tenisz: Cori Gauff (15) a címvédőt legyőzve jutott az Australian Open nyolcaddöntőjébe

A mindössze 15 éves Cori Gauff a világranglista-negyedik, címvédő Oszaka Naomi nagyon magabiztos, 6:3, 6:4-es legyőzésével a nyolcaddöntőbe jutott az Australian Openen. A negyedik fordulóban a kínai Shuai Zhan (WTA−35.) és az amerikai Sofia Kenin (WTA−15.) mérkőzés nyertesével játszik.

Így örült Cori Gauff az Oszaka Naomi elleni sikerének Forrás: AFP
Venus Williams (WTA−55.) és Sorana-Mihaela Cirstea (WTA−74.) legyőzése után a világranglista-negyedik címvédő japán teniszező, Oszaka Naomi sem okozott különösebb gondot (6:3, 6:4) a mindössze 15 éves Cori Gauffnak az Austral Open kemény pályás Grand Slam-tornán, így az ifjú már a nyolcaddöntőben tudhatja magát. Az ifjú amerikai esélyt sem adott a harmadik kiemeltnek, aki 2019-ben világelső is volt. A történethez az is hozzátartozik, hogy a japán rengeteget hibázott a meccsen. A fiatal ezzel a sikerrel visszavágott Oszakának a szeptemberi, a US Open harmadik fordulójában elszenvedett vereségért. Gauff egyébként tavaly Wimbledonban tűnt fel a profik között (az első körben szintén Venus Williamst győzte le). Érdekesség, hogy két évvel ezelőtt Cori a junior Australian Openen már az első körben búcsúzott. „Oszaka ellen végig csak a következő pontra koncentráltam, igyekeztem egy pillanatra sem kizökkenni a ritmusból. Elképesztő, két évvel ezelőtt még a juniormezőny első köréből estem ki, és most itt vagyok! Alig hiszem el azt, ami most történik velem, nagyon boldog vagyok” − mondta Gauff a CNN-nek. A tini Wimbledon után másodszor érte el bármely Grand Slam-torna nyolcaddöntőjét, de mostani bravúrja az eddigi legnagyobb eredménye. A negyedik fordulóban a kínai Shuai Zhan (WTA−35.) és az amerikai Sofia Kenin (WTA−15.) mérkőzés nyertesével játszik. További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.