Korcsolyasportok

2020-02-11 17:29

Rövid pályás gyorskorcsolya: Jászapáti Petra is utazhat a világbajnokságra

A drezdai vk-viadal után eldőlt, hogy Lockett Deanna mellett a 21 éves Jászapáti Petra indulhat a márciusi szöuli világbajnokságon.

Jászapáti Petra a drezdai világkupa-verseny 500 méteres számának B döntőjében a harmadik helyen ért célba.

Jászapáti Petra is utazhat Szöulba Fotó: Tumbász Hédi
A Szegedi Korcsolyázó Egyesület versenyzője már 15 évesen háromszoros magyar felnőttbajnoknak mondhatta magát, hiszen sem 1500, sem 1000, sem 3000 méteren nem talált legyőzőre. A későbbiekben is sorra aratta győzelmeit a korosztályos és felnőttviadalokon. A nemzetközi mezőnyben először 2016-ban mutatta meg oroszlánkörmeit, amikor a világkupában 1000 méteren harmadik, vegyes váltóban pedig második helyezést ért el. Még ugyanebben az esztendőben a téli EYOF-on 500 méteren és vegyes váltóban ezüstérmet gyűjtött be. 2018-ban ugyancsak második lett a lengyelországi junior-világbajnokságon, majd decemberben 500 méteren világkupa-győzelmet aratott a szakág női versenyzői közül elsőként. A tavalyi felnőtt Európa-bajnokságon az 5000 méteres váltó tagjaként felállhatott a dobogó harmadik fokára. Mellesleg 2016 óta minden évben őt választották meg az év magyar rövid pályás gyorskorcsolyázójának. Egyéb korosztályos hírek KORCSOLYASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.