Tenisz

2020-03-26 14:02

Tenisz: megfertőződött a legfiatalabb ATP-tornagyőztes

A friss ATP-tornagyőztes 20 éves ígéret, Thiago Seyboth Wild Twitter-oldalán jelentette be, hogy megfertőződött a koronavírussal.

A 20 éves brazil teniszező, Thiago Seyboth Wild is megfertőződött a koronavírussal Forrás: AFP
A világranglista 114. helyén álló Thiago Seyboth Wild elmondta, hogy már hetek óta önkéntes karanténban van, próbál vigyázni magára, és mindenben követi az orvosok utasításait. A 20 éves brazil játékos kiemelte, hogy az ő példája jó emlékeztető: mindenki maradjon otthon, és így csökkentse a vírus továbbterjedésének esélyét – írja a hosszabbitas.hu. Seyboth Wild az idei szezont még a 205. helyen kezdte a világranglistán, viszont kiváló formájának köszönhetően két hónap alatt több mint 90 pozíciót lépett előre. Február közepén a riói ATP-versenyen a legjobb tizenhatig jutott, utána pedig a santiagói 250-es tornán egészen a döntőig menetelt, amelyben a norvég Casper Ruudot győzte le három játszmában. Ezzel ő lett az első 2000-es években született játékos, aki ezen ATP-versenyt nyert. További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.