Öttusa: újra dübörög a KSI szakosztálya
A KSI öttusaszakosztályának vezetőjétől, Takács Pétertől érdeklődtünk a kényszerszünet utáni újraindulásról.
Nem volt egyszerű feladat a koronavírus-járvány miatti kényszerszünetben felügyelni a KSI öttusaszakosztályának megközelítőleg kétszáz versenyzőjét, az egyesület mégis nagyobb veszteség nélkül vészelte át az időszakot, és immár, ha fokozatosan is, de kezd visszatérni a régi kerékvágásba.
„Félő volt, hogy kevés gyerek fog visszajönni, de a korlátozások enyhítése után azt tapasztaltuk, hogy újra elkezd pezsegni az élet a szakosztályban. Az otthon töltött napok alatt a csoport- és szakedzőink folyamatosan online edzéseket tartottak a versenyzőinknek, amely órák egyik legfontosabb része a visszacsatolás volt. A gyerekek nem csak elvégezték a feladatokat, hanem különböző formákban számot is adtak azokról. Bizonyítottan részt vettek a munkában, és ennek is köszönhető, hogy viszonylag könnyen ment a visszaállás. Amint lehetett, özönlött be a társaság a KSI épületébe. Az edzők egyik legnagyobb kihívását az érdeklődés folyamatos fenntartása jelentette, és ezt úgy tűnik, sikerült teljesíteni. Ma már mind az öt sportágunk működik.”
A szakember szerint a sikeres újraindulásnak elengedhetetlen kelléke volt a szülők otthon végzett, áldozatos partnersége is.
„Többször is filozofáltam azon, hogy tulajdonképpen a gyerek sportolása csak egy kisebb szegmense annak a munkának, amit a szülőknek ebben az időszakban pluszban szükségeltetett végezniük – hiszen sok más minden mellett még tanulni is kellett. Ezzel együtt az ő közreműködésük a dologban nagyon pozitívan hatott.”
KSI a porondon
Februárban azzal a céllal kötött megállapodást a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ és a KSI, hogy egy közösen kialakított program keretében összekapcsolják a sport- és a cirkuszművészet utánpótlását. „A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ képzési igazgatója, Kovács Gábor Dénes év végén megkeresett: mi lenne, ha a sport és a művészeti világ kezet fogna? – tájékoztat a korábbi kiváló öttusázó, a világ- és Európa-bajnok Madaras Ádám sportágfejlesztési programvezető. – Az egyesületünk elnökének, Zsoldos Péternek elvittük az ötletet, aki örömmel fogadta az egyedülálló lehetőséget. Hogyan képzeljük el a közös a munkát? Számos sportoló van, aki hosszú éveken keresztül dolgozott, mégis megakad egy ponton, nem jut el a kívánt szintre, és végül abbahagyja a sportot. A művészvilág számukra kínál egyfajta alternatívát. Az öttusázó tud vívni, úszni, lovagolni, megtanul a lóról esni, kiváló fizikai alapképzettséggel rendelkezik. Másrészt a megállapodás értelmében remek szakemberek értekezhetnek, adhatják át tapasztalataikat egymásnak a két területről.”