2024. április 27.

Atlétika

2020-09-07 19:54

Atlétika: ifjúsági csúcs és egyéni rekordok a GEAC-Ikarus győzelmével véget ért országos csapatbajnokságon

A hétvégén Székesfehérváron rendezett, GEAC-Ikarus győzelmet hozó atlétikai csapatbajnokságon újra számos utánpótláskorú versenyző remekelt.

A GEAC-Ikarus nyerte a hétvégén Székesfehérváron rendezett országos atlétikai csapatbajnokságot, miután 392,5 pontot gyűjtött, ezzel megelőzte a 359 pontig jutó MTK-UTE együttesét és a dobogó harmadik fokára odaérő, 346 pontos FTC-t. A bajnokságon ezúttal is számos fiatal jutott szerephez, közülük is kiemelendő a Sportolj Velünk!-Veszprém-Győr csapatát erősítő 16 éves Varga Gréta, aki 3000 méteres akadályfutásban ért el U18-as országos csúcsot. A 10:08.64 másodperces időeredménnyel a mögötte másodikként célba érkező Tóth Lili Anna csúcsát (10:18.20) adta át a múltnak.

Varga Gréta (jobbra) a mögötte érkező Tóth Lili Anna csúcsát döntötte meg Fotó: Tom Schä
Több számban is győzött az utánpótlás. A férfiak mezőnyében az FTC U23-as sprintere, Máté Tamás 100, 200 és 400 méteren is nyert, utóbbin 46.86-os egyéni csúccsal, a 3000 méter akadályt a 19 éves Palkovits István húzta be, neki a könnyed sikerhez elég volt 8:55.38 is a Konok-Kunok színeben. Rúdugrásban a 2003-as születésű Böndör Márton 475 centin állt meg a Bonyhád AC versenyzőjeként, ennyi kellett az első helyhez, míg hármasugrásban az U23-as Pap Kristóf élete legjobbjával, 15.76 méterrel zárt elöl, gyarapítva az FTC pontjait. A súlylökést a GEAC-Ikarusos, 2000-es születésű Kovács László nyerte 16.77 méterrel. A nők között 200 méteren szintén a bajnokcsapatból nyert a 19 éves Pótha Johanna 24.20-as egyéni csúccsal, 400 gáton a Pannon Duo színeiben induló ugyancsak 19 esztendős Mátó Sára idei legjobb eredményével, 57.13-mal győzött. Magasugrásban a BHSE U23-as versenyzője, Fekete Flóra egyéni rekordját beállítva nyert 179 centivel, a rúdugrásban a DSC-SI-NYSC-t képviselő 20 éves Klekner Hanga szezonbeli legjobbjával, 405 centivel végzett az élen, míg hármasugrásban a 18 éves Szűcs Szabina 12.88 méterrel szerzett értékes pontokat a Konok Kunoknak. A bajnokság egyik legizgalmasabb és legszínvonalasabb versenyét a női távolugrás hozta. Az U23-asok közül a BHSE-s Farkas Petra és a Pannon Duós, Lesti Diana is 658 centit ugrott, az első helyet úgy szerezte meg az ez előbbi atlétanő, hogy az utolsó körben teljesítette a 656 centis második legjobb eredményét, amelyet figyelembe vettek a rangsoroláskor. A csapatbajnokság végeredménye ITT érhető el. Részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.