Sportlövészet

2020-09-28 20:49

Sportlövészet: újra termett babér a junioroknak a 25 és 50 méteres ob-n

A 20 éves Pekler Zalán aranyérmet szerzett, de mellette is számos fiatal teljesített remekül a felnőtt, valamint az ifjúsági sportlövők 25 és 50 méteres országos bajnokságán.

A hétvégén a Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezték a felnőtt és az ifjúsági sportlövők 25 és 50 méteres országos bajnokságát. A szokásokhoz híven a felnőttkorosztályban most is több juniorversenyző vett részt, és teljesített egyéniben nagyszerűen. Kezdésként a standardpisztolyosok nyílt (férfiak és nők együtt indultak) versenyében a 18 éves Fábián Sára 553 körrel a harmadik helyen végzett, de a többi számban is kitettek magukért a fiatalok.

Pekler Zalán arany- és bronzérmet szerzett a 25 és 50 méteres ob-n Forrás: MSSZ
A férfi kisöbű puska 60 lövéses fekvő versenyszámában a világszínvonalú eredményt (619 kör) elérő Péni István mögött Sidi Péter végzett (623.7 kör), a harmadik helyen pedig az utolsóéves junior, 20 esztendős Pekler Zalán zárt (623.3 kör). Ugyanitt a nőknél a 18 éves Bajos Gitta ezüst- (620.4 kör), a 2000-as születésű Gáspár Lalita bronzérmet (618.9 kör) szerzett. A számot Zwickl-Veres Kata nyerte (623.4). A kisöbű puska összetettjében fordult a kocka a férfiaknál. Bár az alapversenyben Péni (1179 kör) és a 2001-es születésű Hammerl Soma (1176 kör) is parádézott, a döntőt végül az oda hetedikként bekerülő Pekler nyerte (458 kör) Pénit és Sidit maga mögé utasítva. A nők között ebben a számban Sidi Roxána 456.5 körös országos csúccsal lett bajnok, a junior Dénes Eszter bronzérmet szerzett (439.9 kör). Az ifik mezőnyében Jákó Miriam standard- (545 kör), és sportpisztolyban (579 kör) is magabiztosan nyert. Előbbiben Borbola Borka és Thielicke Tilda, utóbbiban Borbola Borka és Somhegyi Edina előtt végzett. A fiúk 50 m-s versenyszámában Nagy Bálint 525 körrel győzött, a második Kiss Gergely László, a harmadik Zádori Erik Dániel lett. Az ifi puskások viadalában kisöbű összetettben Wittmann Péter (572 kör), Török Ferenc, Szegedi Máté, valamint Szász Hanna Rebeka (559 kör), Vintze Regina, Tóth Anna lett a sorrend, míg fekvőben Török Ferenc (609.5 kör) nyert, Wittmann Péter második, Nádudvari Marcell harmadik lett, a lányok között pedig Farkas Dóra (604.6 kör) állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Tóth Anna ezüst-, Vintze Regina bronzérmet szerzett. A bajnokság részletes eredményei ITT érhetők el. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági alodalunkon