Vívás

2020-10-11 20:16

Vívás: a tőröző és párbajtőröző fiatalok egyaránt bizonyíthattak a hét végén

Újabb versenyhétvége zárult a vívók őszi szezonjában: a junior és kadét párbajtőrözők második Magyar-kupa-viadala és a felnőtt férfi tőrözők első válogatója egyaránt Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban zajlott.

Tóth Gergely (balról) a poreci utánpótlás Európa-bajnokságon Forrás: EFC
Szép sikereket értek el az utánpótláskorúak a Budapesten rendezett felnőtt férfi tőrvívó Magyar-kupa-fordulóban, a fiatalok ráadásul egymás ellen küzdöttek az elődöntőért, egyben a biztos dobogós helyezésért: a 17 éves kadét Európa-bajnok Szemes Gergő és a 18 éves Tóth Gergely nézett farkasszemet egymással a nyolc között, végül utóbbi győzött 15:8-ra. Gergőt aztán Frűhauf Benjamin állította meg az aranycsatába jutásért. A három utánpótláskorúval (Szemes Gergő, Horváth Soma, Madura Máté) felálló FTC a harmadik helyen zárt a csapatversenyben: nagy csatában, 45:43-ra alulmaradt a későbbi győztes Törekvéssel szemben. A junior és kadét párbajtőrvívók válogatóversenye ugyanott, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban zajlott. A nagyobbak mezőnyében mondhatni, meglepetés született, hiszen a BVSC-Zugló sportolója, Tóth Jázmin 15:13-ra nyert az ötszörös kadét Európa-bajnok, vb-aranyérmes Muhari Eszterrel szemben a négy között. Jázmin végül a dobogó legfelső fokára állhatott. A junior fiúk csatájában az Alföldi VA fiatalja, Keszthelyi Zsombor bizonyult a legjobbnak, miután a döntőben 15:9-cel maga mögé utasította Osman-Touson Maruánt. A kadétok viadalán Marschall Réka (MTK Budapest) és Börcsök Koppány (OVSE-Jövő Záloga) szerzett aranyérmet. További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.