Cselgáncs

2020-10-18 17:34

Cselgáncs: közel kétszázan indultak a junior országos bajnokságon

Szombaton az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban rendezték meg az idei junior országos bajnokságot, amelyen ötvenkét egyesület százkilencvennyolc cselgáncsozója lépett tatamira.

A koronavírus-járvány egyik nagy vesztesei a cselgáncsozók közül a juniorok voltak, a húsz évnél fiatalabbak országos bajnokságára ugyanis március 14-én került volna sor Győrött, ám azokban a napokban teljesen bezárkózott az ország, szó sem lehetett sportversenyek megrendezéséről − írja a judoinfo.hu.

Boros Iván a 90 kilogrammosok mezőnyében aratott diadalt Fotó: Klaus Mueller
Szerencsére ezúttal a járvány ellenére is lehetőség nyílt az országos bajnokságok megrendezésére. Szombaton csaknem kétszáz junior dzsúdós tette próbára magát az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban. Nem volt könnyű feladat, hiszen a korosztálynak az ob volt az első hivatalos verseny a járvány kitörése óta. A házigazda egyesület lett a legsikeresebb, a Ceglédi VSE folytatta ugyanis jó sorozatát, az U23-as és az ifjúsági B-korcsoportos bajnokság után ismét első lett az éremtáblázaton három arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel. A második helyet a Mogyi-Bajai JC (2 arany, 1 ezüst) szerezte meg, a képzeletbeli dobogó harmadik fokán pedig a Szatymazi SE és a Győri AC (2 arany, 1 bronz) osztozott. Tizenegy egyesület avatott ezen magyar bajnokot és harminchárom klub tudott legalább egy érmet hazavinni. Voltak nagy hiányzók: az U23-as Európa-bajnok, junior vb- és Eb-aranyérmes Özbas Szofi (63 kg), valamint az U23-as kontinensbajnok Sipőcz Richárd (+100 kg) sem lépett tatamira, mindkét fiatalért szoríthatunk a Budapesten pénteken kezdődő olimpiai kvalifikációs Grand Slam-versenyen.

JUNIOR ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, CEGLÉD A Bajnokok Fiúk 55 kg (13 induló): Teidl Bendegúz (Vitál JK) 60 kg (17 induló): Andrási Márton (Mogyi-Bajai JC) 66 kg (23 induló): Szegedi Dániel (Ceglédi VSE) 73 kg (27 induló): Tóth Botond (Szegedi Judo SE) 81 kg (14 induló): Tóth Benedek (Rákosvidéke Hajtós DSE) 90 kg (16 induló): Boros Iván (MTK Budapest) +100 KG (8 induló): Tompa Márton Bence (Szatymaz) Leányok 44 kg (7 induló): Vég Luca (Ceglédi VSE) 48 kg (10 induló): Mamira Luca (Toto Sport SE) 52 kg (11 induló): Gyertyás Róza (Koroncói Tutti JK) 57 kg (17 induló): Kovács Viktória (UTE) 63 kg (10 induló): Katzenmajer Kíra (Mogyi-Bajai JC) 70 kg (10 induló): Szilli Nóra (Győri AC) 78 kg (4 induló): Farkas Szilvia (Győri AC) +78 kg (4 induló): Ménesi Beatrix (Szatymaz)

További korosztályos hírek CSELGÁNCSBAN a sportági aloldalunkon.