Cselgáncs

2020-11-15 12:00

Cselgáncs: 18 arany 17 klubhoz került a diák C korcsoportos ob-n

Ötvenhat egyesület száznegyvenkilenc dzsúdósa vett részt a 2010-es születésűek, azaz a diák C korcsoportosok győri országos bajnokságán az Olimpiai Sportparkban.

Pánczél Gábor fia, Csanád diák C korcsoportos országos bajnok lett Forrás: MTK Budapest
A koronavírus-járvány ellenére is népes mezőny gyűlt össze Győrött, az Olimpiai Sportparkban szombaton rendezett diák C korcsoportos országos bajnokságon; tizennyolc súlycsoportban 149 cselgáncsozó küzdött a tízévesek között. Meglehetősen demokratikusan oszlottak meg az aranyérmek; 17 klub versenyzője állhatott a dobogó legfelső fokára. Duplázni csak a Békés Megyei Kano Judo SE tudott, amelynek növendékei közül Gajdács Ábel (45 kg) és Csikós László (+55 kg) zárt az első helyen. Két szakvezető gyermeke is az élen végzett: a felnőtt férfiválogatott szövetségi kapitányának, Pánczél Gábornak a fia, Csanád, valamint a junior leányválogatott vezetőedzőjének, Radics Attilának a lánya, Maja. A program vasárnap a serdülő országos bajnoksággal folytatódik.

DIÁK C KORCSOPORTOS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, GYŐR A győztesek Fiúk 24 kg: Zsilka Attila (Cegléd) 27 kg: Csík Attila (Tori JC) 30 kg: Csató József (Szegedi Judo SE) 33 kg: Nagy Nimród (Kecskeméti JC) 36 kg: Kiss Zétény (Haladás) 39 kg: Pánczél Csanád (MTK Budapest) 42 kg: Domján Péter (PVSK) 45 kg: Gajdács Ábel (Békés Megyei Kano Judo SE) 50 kg: Lantos Levente (Ledényi JI) 55 kg: Helfrich Márton (Diósd) +55 kg: Csikós László (Békés Megyei Kano Judo SE) Leányok 24 kg: Radics Maja (Bajai JC) 30 kg: Volner Panna (Zalaegerszeg) 33 kg: Ancsák Kiara (Oroszlány) 36 kg: Orbán Noémi (Nagykanizsai TE) 40 kg: Czikora Márta (Görbeország DSE) 45 kg: Farkas Zóra (Miskolci VSI) +45 kg: Tóth Boróka (Tamási Fehérszarvas)

További korosztályos hírek CSELGÁNCSBAN a sportági aloldalunkon.