Sportlövészet

2020-11-21 19:25

Sportlövészet: remekelnek a fiatalok a Hungarian Openen

Az utánpótláskorú sportlövők kitesznek magukért a Hungarian Openen: Jákó Miriam és Rédecsi Máté nyert a légpisztolyosok között, míg Dénes Eszter és Mészáros Eszter a légpuskás mezőnyben állt dobogóra.

Világszínvonalú eredményeket hozott a Fehér úti Nemzeti Lőtéren zajló Hungarian Open 10 méteres nemzetközi sportlövőverseny első két napja. A már tokiói kvótás Péni István szombaton az alapversenyben a világcsúccsal egyenértékű, 633.5 kört lőtt a férfiaknál légpuskában, míg a nőknél a 19 éves Dénes Eszter új egyéni csúcsa (633.1) emelhető ki, de az olimpiai kvótás, 18 esztendős Mészáros Eszter is remek eredményt ért el pénteken 632.3 körrel.

A női légpuskások dobogója (balról: Dénes, Trasher, Mészáros) Forrás: MSSZ
Az első két nap alaperedményeinek összesítéséből alakult ki a szombati döntő résztvevőinek mezőnye, melyben a férfiak között a 19 éves Hammerl Soma a negyedik helyen zárt. A puskás nők fináléjában a szám aktuális olimpiai bajnoka, az amerikai Virginia Thrasher lett az első 251.3 körrel, mindössze öt tizeddel megelőzve Dénes Esztert, míg Mészáros Eszter lett a harmadik. A férfiaknál légpisztolyban a 16 éves Rédecsi Máté győzött egyetlen tizeddel a 18 éves Tóth Balázs előtt. A női légpisztolyban a 16 esztendős Jákó Miriam első helye azért nagy siker, mert a világbajnok szerb Zorana Arunovicsot utasította maga mögé. Itt a harmadik helyen a 18 éves Fábián Sára zárt. A négy nemzet versenye vasárnap folytatódik.

Eredmények Légpuska. Nők: 1. Virginia Thrasher (Egyesült Államok) 251.3 kör, 2. Dénes Eszter 250.8, 3. Mészáros Eszter 228.9 Férfiak: 1. Lucas Kozeniesky (Egyesült Államok) 250.8 kör, 2. Péni István 250.4, 3. Somogyi Péter 229.2 Légpisztoly. Nők: 1. Jákó Miriam 240.3 kör, 2. Zorana Arunovic (Szerbia) 238.8, 3. Fábián Sára Ráhel 217.8 Férfiak: 1. Rédecsi Máté 233.1 kör, 2. Tóth Balázs 233.0, 3. Nagy Máté László 212.6

További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági alodalunkon.