2020-11-24 09:00

Labdarúgás: a Honvédban játszottak legtöbbet az U20-as fiatalok az NB I előző fordulójában

Az NB I tizenegyedik fordulójában, hat együttesben tizenegyen összesen 576 percet töltöttek a pályán a 2000. január 1-jén vagy az után született, magyar fiatalok közül.

Ha azt nézzük, hogy az aktuális évadban csak egyetlen fordulóban játszottak kevesebbet az U20-as labdarúgók az NB I-ben, mint a múlt hétvégén, akkor kijelenthetjük, hogy nem a fiatalokról szól mostanság az élvonal. Miközben a Bajnokok Ligája-főtáblára jutott Ferencvárosban, a Mol Fehérvárban és a Mezőkövesdben továbbra sem léptek pályára 2000. január 1-jén vagy az után született, hazai reménységek, ezúttal a Paksban, valamint az Újpest–Zalaegerszeg bajnoki elhalasztása miatt utóbbi két együttesben sem tehették ezt meg.

Bocskay Bertalan (18) végig a pályán volt az FTC ellen Forrás: Budapest Honvéd/Facebook
Ellenben a Budapest Honvéd kezdőcsapatában az évad egyik felfedezettje, Bocskay Bertalan (18) és a napokban 2022 nyaráig szerződést hosszabbító László Dávid (18) is benne volt, ráadásul éppen a címvédő ellen mérkőzött meg Bódog Tamás alakulata. A 2002-es születésű saját nevelések egyáltalán nem játszottak megilletődötten az FTC ellen, és a csereként a második játékrészben beállt Kocsis Dominikról (18) is elmondható ugyanez, de igazán ők sem tudtak hozzátenni ahhoz, hogy bravúrgyőzelmet érjen el a csapat, és feljebb kapaszkodjon a tabellán. A zöld-fehérek 1–0-ra nyertek, a Honvéd pedig kieső helyen áll. Az MTK Budapest zsinórban harmadik meccsét nyerte az élvonalban. Az aktuális évadban eddig a legtöbb U20-as játékperccel rendelkező Mezei Szabolcs (20) az elsőtől az utolsó pillanatig pályán volt a Mezőkövesd ellen, így újabb 90 percet gyűjtött. Schön Szabolccsal (20) ezúttal nem számolhatott Michael Boris vezetőedző, Kata Mihály (18) és Biben Barnabás (17) pedig most „csak” csereként jutott némi szerephez az 1–0-s sikerrel végződött mérkőzésen. Rajtuk kívül a Puskás Akadémiában gólpasszt kiosztó Kiss Tamás (20) hagyta el győztesen a pályát az U20-as fiatalok közül a 11. fordulóban. A felcsúti szélső ígéretes formában futballozik az elmúlt napokban, lehet, hogy jót tett neki Hornyák Zsolt edző felé szegezett nyilvános kritikája, hiszen már az U21-es válogatottban is jól szállt be (gólt lőtt) az oroszok ellen, és a budafoki védőknek is okozott kellemetlen perceket. Nem hiába játszhatta végig a 3–0-ra megnyert találkozót. Csizmadia Csaba együttesén az éppen Felcsútról kölcsönvett Skribek Alen (19) és Zsóri Dániel (20) sem tudott segíteni. Hozzájuk hasonlóan a diósgyőri Szűcs Kornél (19), illetve a kisvárdai Kovácsréti Márk (20) is vesztesen hagyta el a játékteret.

AZ U20-AS MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 10. FORDULÓJÁBAN (A 2001. január 1-jén vagy az után születettek percei duplán számítanak) Csapatonként Bp. Honvéd: 90X2+59X2+44X2=386 perc DVTK: 90X2=180 MTK: 90+22X2+1X2=136 Budafok: 46X2+30=122 PAFC: 90 Kisvárda: 14 Játékosonként Bocskay Bertalan (Bp. Honvéd): 90 perc Szűcs Kornél (DVTK): 90 Mezei Szabolcs (MTK): 90 Kiss Tamás (PAFC): 90 László Dávid (Bp. Honvéd): 59 Skribek Alen (Budafok): 46 Kocsis Dominik (Bp. Honvéd): 44 Zsóri Dániel (Budafok): 30 Kata Mihály (MTK): 22 Kovácsréti Márk (Kisvárda): 14 Biben Barnabás (MTK): 1 Összesen: 576 perc A 10. fordulóban, három együttesben, nyolcan összesen 429 percet töltöttek a pályán. A 9. fordulóban, kilenc együttesben, harmincan összesen 1598 percet töltöttek a pályán. A 8. fordulóban, kilenc együttesben, huszonegyen összesen 869 percet töltöttek a pályán. A 7. fordulóban, nyolc együttesben, tizenöten összesen 822 percet töltöttek a pályán. A 6. fordulóban, hat együttesben, tizenhárman összesen 756 percet töltöttek a pályán. Az 5. fordulóban, öt együttesben, tízen összesen 623 percet töltöttek a pályán. A 4. fordulóban, nyolc együttesben, tizenöten összesen 806 percet töltöttek a pályán. A 3. fordulóban, nyolc együttesben, tizennégyen összesen 924 percet töltöttek a pályán. A 2. fordulóban, öt együttesben, tizennégyen összesen 727 percet töltöttek a pályán. Az 1. fordulóban, hét együttesben, húszan összesen 1073 percet töltöttek a pályán.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.