UtánpótlásSport VÍVÁS. Csonka Dorottya aranyérmes a kadét kardozók rijádi világbajnokságán!
2024. április 20.

2020-12-01 08:48

Labdarúgás: több mint ezer percet játszottak az U20-as fiatalok az NB I-ben

Az NB I tizenkettedik fordulójában kilenc együttesben tizenhatan összesen 1044 percet töltöttek a pályán a 2000. január 1-jén vagy az után született, magyar fiatalok közül.

Az előző két héten némi visszaesésről, illetve arról írtunk, hogy nem feltétlenül a fiatalokról szólt az adott forduló a labdarúgó NB I-ben. Most viszont megint fordult a kocka: a 2000. január 1-jén vagy az után született, hazai reménységek több mint ezer perccel gazdálkodhattak. Mindenképp az elsők között említendő az MTK Budapest együttese, amelyben három fiatal is végig játszhatta a Ferencváros elleni bajnokit, igaz, nem feltétlenül azok, akiktől az ember ezt alapesetben várta volna. A klubot ugyanis ismét elérte a koronavírus-járvány: a legutóbb az U21-es válogatott összetartásán résztvevő Mezei Szabolcs (20) és Schön Szabolcs (20) is ebből az okból kifolyólag nem játszhatott a címvédő ellen. Mindketten egyértelmű kezdőjátékosnak számítanak, előbbivel nemrég külön foglalkoztunk annak apropóján, hogy eddig a legtöbb U20-as perccel rendelkező fiatal az aktuális évadban.

A 17 éves Biben Barnabás (jobbról) először lépett pályára kezdőként az NB I-ben Forrás: MTK Budapest/Facebook
Most ők nem állhattak rendelkezésre, de a 17 éves Biben Barnabást először nevezte a kezdőbe Michael Boris vezetőedző, a 18 esztendős Kata Mihálynak pedig kényszerből balhátvédként kellett helyt állnia. Valamint három forduló után újra szerepet kapott a 19 éves belső védő, Varju Benedek. A kék-fehérek felforgatott összeállításban is állták a sarat, de a papírformát nem tudták felborítani. Az FTC 2–0-ra nyert, a horvát Roko Baturina (20) csereként beszállva 35 másodperc alatt megszerezte első NB I-es gólját. Az MTK mellett a sereghajtó Budapest Honvédban lépett pályára a legtöbb U20-as fiatal. Bocskay Bertalan (18) és László Dávid (18) az első perctől bizalmat kapott, utóbbi helyére a szünetben Kocsis Dominik (18) érkezett. Sikerélményben a kispesti fiataloknak sem volt része, a Puskás Akadémia a 92. percben nyerte meg a meccset (1–0). Kiss Tamás (20) végig játszotta a találkozót, és már második a legtöbb U20-as percet gyűjtő labdarúgók listáján. A Budafokban először játszott 90 percet a Puskás-díjas Zsóri Dániel (20), de gólt sem ő, sem pedig a Huszti András (19), Skribek Alen (19) duó nem szerzett a Kisvárda ellen. Az előző fordulóban elhalasztott Újpest–ZTE meccs után újult erővel térhetett vissza a két együttes. Az Újpestben Csongvai Áron (20), a zalaiaknál Szánthó Regő (20) és Kovács Barnabás (18) kapott lehetőséget, pontot viszont csak előbbi szerzett. A forduló sajátossága, hogy a győztes csapatokban (Ferencváros, Mol Fehérvár, Mezőkövesd) nem lépett pályára 2000. január 1-jén vagy az után született, magyar futballista.

AZ U20-AS MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 10. FORDULÓJÁBAN (A 2001. január 1-jén vagy az után születettek percei duplán számítanak) Csapatonként MTK: 90X2+90X2+90X2=540 perc Bp. Honvéd: 87X2+46X2+44X2=354 Budafok: 90X2+90+25X2=320 ZTE: 73+34X2=140 DVTK: 57X2=114 PAFC: 90 Újpest: 90 Paks: 33X2=66 Kisvárda: 15 Játékosonként Varju Benedek (MTK): 90 perc Kata Mihály (MTK): 90 Biben Barnabás (MTK): 90 Huszti András (Budafok): 90 Zsóri Dániel (Budafok): 90 Kiss Tamás (PAFC): 90 Csongvai Áron (Újpest): 90 Bocskay Bertalan (Bp. Honvéd): 87 Szánthó Regő (ZTE): 73 Szűcs Kornél (DVTK): 57 László Dávid (Bp. Honvéd): 46 Kocsis Dominik (Bp. Honvéd): 44 Kovács Barnabás (ZTE): 34 Vas Gábor (Paks): 33 Skribek Alen (Budafok): 25 Kovácsréti Márk (Kisvárda): 15 Összesen: 1044 perc A 11. fordulóban, hat együttesben, tizenegyen összesen 576 percet töltöttek a pályán. A 10. fordulóban, három együttesben, nyolcan összesen 429 percet töltöttek a pályán. A 9. fordulóban, kilenc együttesben, harmincan összesen 1598 percet töltöttek a pályán. A 8. fordulóban, kilenc együttesben, huszonegyen összesen 869 percet töltöttek a pályán. A 7. fordulóban, nyolc együttesben, tizenöten összesen 822 percet töltöttek a pályán. A 6. fordulóban, hat együttesben, tizenhárman összesen 756 percet töltöttek a pályán. Az 5. fordulóban, öt együttesben, tízen összesen 623 percet töltöttek a pályán. A 4. fordulóban, nyolc együttesben, tizenöten összesen 806 percet töltöttek a pályán. A 3. fordulóban, nyolc együttesben, tizennégyen összesen 924 percet töltöttek a pályán. A 2. fordulóban, öt együttesben, tizennégyen összesen 727 percet töltöttek a pályán. Az 1. fordulóban, hét együttesben, húszan összesen 1073 percet töltöttek a pályán.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.