2024. április 24.

Sportlövészet

2020-12-12 14:43

Sportlövészet: Jákó Miriam és Mészáros Eszter is nyert az első Eb-válogatón

A szombathelyi Savaria-kupán több utánpótláskorú sportlövő is remekül szerepelt, a 16 éves Jákó Miriam a légpisztolyos, a 18 esztendős Mészáros Eszter a légpuskás mezőnyben szerzett aranyérmet.

Ismét nagyszerűen szerepeltek a felnőttek között az utánpótláskorú sportlövők. Pénteken a szombathelyi Haladás Sportkomplexum adott otthont a Savaria-kupának, mely egyben a jövő február végi 10 méteres Európa-bajnokság első válogatóversenye is volt.

A női légpisztolyos verseny dobogója Forrás: MSSZ
Az, hogy a női légpuskások döntőjében a már olimpiai kvótás 18 éves Mészáros Eszter nyert, nem tartozik a meglepetések közé, mint ahogy az sem, hogy az év legjobb női versenyzőjének választott 19 esztendős Dénes Eszter végzett a harmadik helyen. Jákó Miriam ilyen kiváló teljesítményére viszont már kevesebben számítottak női légpisztolyban. A 16 éves ígéret meggyőző fölénnyel végzett az élen, míg a 19 esztendős Berde Viktória a dobogó harmadik fokára „lőtte fel” magát. A férfi légpuskások között pedig a szintén 19 éves Hammerl Soma érte el a legjobb korosztályos eredményt azzal, hogy a harmadik lett. Az már az első válogatóverseny után látszik, hogy a fiatalok nemcsak a junior, hanem a felnőttcsapatba is el tudnák magukat képzelni a finnországi kontinensviadalon, melyen még lehet olimpiai kvótát szerezni Tokióba.

SAVARIA-KUPA, SZOMBATHELY Eredmények:  Légpisztoly. Férfiak: 1. Tátrai Miklós 235.6 kör, 2. Babéj Ádám 233.5 kör, 3. Hegedűs László 211 Nők: 1. Jákó Miriam 237.6 kör, 2. Csonka Zsófia 233.8, 3. Berde Viktória 213.5 Légpuska. Férfiak: 1. Péni István 252 kör, 2. Vas Péter 250.5, 3. Hammerl Soma 228 Nők: 1. Mészáros Eszter 251.1 kör, 2. Zwickl-Veres Kata 249.9 kör, 3. Dénes Eszter 227.6

További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.