Sportlövészet

2021-01-09 20:52

Sportlövészet: Dénes Eszter döntős országos csúccsal nyert a második Eb-válogatón

Az utánpótláskorú sportlövők szokás szerint remekeltek a felnőttmezőnyben – ezúttal a második Eb-válogatón álltak dobogóra.

A puskás és a pisztolyos sportlövők számára szombaton rendezték meg a XII. Százhalombattai Shooting Opent, amely egyben a második Eb-válogató is volt a február végi finnországi 10 méteres kontinensviadalra.

Dénes Eszter döntős országos csúccsal nyert Forrás: Dénes Eszter/Facebook
A felnőttek és a juniorok alapversenyeit külön tartották, a döntőket összevonva lőtte a két korosztály. A puskás női mezőnyben már az alapversenyben remekelt a 19 éves Dénes Eszter, végül a döntőben saját országos csúcsát megjavítva, 251.9 körrel nyert a 18 éves, már olimpiai kvótás Mészáros Eszter előtt. A férfiak között a 19 esztendős Hammerl Soma a második helyen zárt az ihletett formában lövő Péni István mögött. A szám Európa-bajnoki címvédője az alapversenyben a fennálló világcsúcsnál is jobb, 634.4 körös eredménnyel végzett. A fiatalok a pisztolyos nők között is kimagaslóan teljesítettek. A döntőben a 18 éves Fábián Sára a második, a 19 esztendős Komáromi Panna a harmadik lett. A február végén kezdődő Lohjában esedékes Eb-n pisztolyban és puskában is két-két olimpiai kvótát osztanak Tokióba. Ahhoz, hogy a junioroknak megmaradjon az esélyük a kvalifikációra, a háromfős felnőttkeretekben kell kiharcolniuk a helyüket.

XII. Százhalombattai Shoting Open Végeredmény Női légpisztoly: 1. Major Veronika 237.7 kör, 2. Fábián Sára Ráhel 235.4, 3. Komáromi Krisztina Panna 215.9 Férfi légpisztoly: 1. Tóth Gábor 240 kör, 2. Hegedűs László 237.8, 3. Tátrai Miklós 214.5 Férfi légpuska: 1. Péni István 254.5 kör, 2. Hammerl Soma 249.6, 3. Sidi Péter 228.2 Női légpuska: 1. Dénes Eszter 251.9 kör döntős ocs, 2. Mészáros Eszter 251.1, 3. Zwickl-Veres Kata 229.1

A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.